Ana Sayfa / İncelemeler / iPhone X İnceleme
iPhone X İnceleme

iPhone X İnceleme

İnceleme

tarafından 3 kasım 2017 de piyasaya sürülen X, markanın amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. Özellikle kullanıcılarına hitap eden iPhone x altına alınırsa kullanıcıları için ise pek uygun olmayacaktır.

iPhone X İnceleme

Cihaz Birçok Artı Özelliğe Sahip

Cihaz diğer Apple ürünlerine göre birçok artı özelliğe sahip olsa da en çok konuşulan noktası ekranı. 5. 8 inç büyüklükte OLED ekranı olan iPhone X Apple’ın tasarladığı en büyük ekran konumunda. Keskinlik ve görüntü derinliği açısından da iPhone 8’e göre daha başarılı. Ekran gövde oranı ise 82.9 olarak belirtilmiş durumda. Tasarım olarak çelik malzeme ile kasası yapılan ürünün arka yüzünde de cam malzeme bulunuyor. 143 mm uzunluğunda ki telefon, 7.7 mm kalınlığında ve 174 gram ağırlığında. IP67 sertifikasıyla sertifikasına sahip olan iPhone X suya ve toza dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor.

iPhone X İnceleme

İşlemci ve İşletim Gücü İle Dikkat Çekiyor

IOS 11 işletim sistemi ile kullanıcıya sunulan cihaz eski cihazlarda ki gibi Touch ID yerine face ID ile koruma sistemi sağlıyor. 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemciye sahip cihazda 2.39 GHZ güce sahip. 3 GB ram ile piyasaya sürülmesi ile Apple’ın amiral gemisi olma unvanını hak ediyor. 2716 mAh büyüklüğünde ki pili ile 12 saat kadar internette dolanma ve 21 saat de konuşma süresi veren telefon kaliteli ekranının bedelini pil süresinden ödemek zorunda kalıyor.

Bir önceki yazımız olan İOS 12 İşletim Sistemi İncelemesi başlıklı makalemizde apple, ve ios hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Asus Zenfone Max Pro

Asus Zenfone Max Pro

Asus Zenfone Max Pro Teknik İncelemesi Asus, Türkiye’de son yıllarda ekonomik olarak sunmuş olduğu akıllı …