iPhone X İnceleme
23 Nisan 2020
Baran
Paylaş

Apple tarafından 3 kasım 2017 de piyasaya sürülen iPhone X, markanın amiral gemisi olma özelliğini taşıyor. Özellikle IOS kullanıcılarına hitap eden iPhone x inceleme altına alınırsa Android kullanıcıları için ise pek uygun olmayacaktır.

Cihaz Birçok Artı Özelliğe Sahip

Cihaz diğer Apple ürünlerine göre birçok artı özelliğe sahip olsa da en çok konuşulan noktası ekranı. 5. 8 inç büyüklükte OLED ekranı olan iPhone X Apple’ın tasarladığı en büyük ekran konumunda. Keskinlik ve görüntü derinliği açısından da iPhone 8’e göre daha başarılı. Ekran gövde oranı ise 82.9 olarak belirtilmiş durumda. Tasarım olarak çelik malzeme ile kasası yapılan ürünün arka yüzünde de cam malzeme bulunuyor. 143 mm uzunluğunda ki telefon, 7.7 mm kalınlığında ve 174 gram ağırlığında. IP67 sertifikasıyla sertifikasına sahip olan iPhone X suya ve toza dayanıklı yapısı ile dikkat çekiyor.

İşlemci ve İşletim Gücü İle Dikkat Çekiyor

IOS 11 işletim sistemi ile kullanıcıya sunulan cihaz eski cihazlarda ki gibi Touch ID yerine face ID ile koruma sistemi sağlıyor. 6 çekirdekli Apple A11 Bionic işlemciye sahip mobil cihazda 2.39 GHZ güce sahip. 3 GB ram ile piyasaya sürülmesi ile Apple’ın amiral gemisi olma unvanını hak ediyor. 2716 mAh büyüklüğünde ki pili ile 12 saat kadar internette dolanma ve 21 saat de konuşma süresi veren telefon kaliteli ekranının bedelini pil süresinden ödemek zorunda kalıyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.