iPhone XS Max İnceleme
6 Mayıs 2020
Baran
Paylaş

Apple akıllı cihaz üreticisi firmanın geçtiğimiz günlerde dünya genelinde satışına başladığı cihazı olan iPhone XS Max modeline dair çeşitli incelemeler de gelmeye başladı. 12 Eylül tarihinde gerçekleştirilmiş olan tanıtım etkinliğinin ardından dünyanın hemen her bölgesine satış işlemi gerçekleştirilen iPhone XS Max inceleme doğrultusunda pek çok teknik yeni özellik ve görüntü değişiklikleri ile göze çarpıyor.

iPhone XS Max Teknik Özellikleri

7 nm üretim mimarisinin kullanıldığı ilk işlemci olma özelliğini elinde bulunduran bu cihaz A12 Bionic işlemci gücü ile oldukça hızlı çalışıyor. 6 çekirdekli bir yapıya sahip olan işlemci sisteminin yanı sıra Tempest ismi verilen 4 çekirdekli ve Vortex ismi verilen 2 çekirdekli işlemciye, 4 çekirdekli olan CPU ve Neural Engine adı verilen bir yapay zeka eşlik etmekte. 4 GB RAM alanı ile de oldukça hızlı bir şekilde çalışan bu cihaz kullanıcılarını memnun ediyor.

iPhone XS Max Fiyatı

Türkiye de dahil dünyanın pek çok yerinde satışı gerçekleşmeye başlayan bu model 64 GB, 256 GB ve 512 GB’lık depolama alanlarına göre fiyatlandırılıyor. 1.099 dolar gibi bir fiyat ile satışa çıkan ve Türkiye’de dolar kuruna göre sürekli olarak değişkenlik gösteren bu modelin ortalama fiyatı yaklaşık 12 bin TL civarında. Dolar kuru ile bu fiyatlarda azalma ya da çoğalma meydana geliyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.