iPhone’lara Facebook Lite Özelliği
30 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

Lite özelliği daha önce Facebook tarafından Android kullanıcıları için çıkarılmıştı. Şimdi de iPhone kullananlar için bu özellik geldi. Lite özelliği daha az yer kaplıyor ve telefonun işletim sistemini zorlamıyor. Bunun yanında Facebook ile aynı özellikleri kapsıyor. Bu nedenle bu uygulama daha çok tercih edilmeye başlandı.

Neden Lite Uygulaması Geliştirildi

Android telefonların hafıza ve işletim sisteminde donma problemleri yaşandığı için Facebook tarafından bu sorunlara son vermek adına, Facebook’ta rahat zaman geçirebilmek için geliştirilmiş bir uygulamadır. Uygulama tanıtıldıktan çok kısa bir süre sonra milyonlarca kişi tarafından indirildiği ve kullanılmaya başladığı görüldü. Bunun üzerine Facebook ekipleri uygulamanın iPhone için uygun olan sürümü üzerinde de çalıştığını açıkladı ve yakın zamanda tanıtımını yapmanın planlarını yapıyor. Oldukça düşük bir yer kaplayan uygulama sadece 5 MB yer kaplarken herhangi bir şarj sorunu veya mobil veri harcaması yaşatmayacak.

Uygulama Kullanışlı Mı?

Uygulama ekstra bir mobil veri harcaması yani internet ve şarj harcaması yapmayacak. Bu sayede kullanıcılar kolayca Facebook’a giriş yapabilecek. Yakın zamanda çıkacak IOS sürümü ilk başta seçili bölgelerde kullanılmaya başlayacak ve bir süre test edilecek. Daha sonra gerekli düzenlemeleri yapan şirket uygulamayı tüm kullanıcılara sunacak. Türkiye’nin ne zaman bu uygulamayı kullanacağı tam olarak belli olmamasına rağmen birçok kullanıcı sabırsızlanmaya başladı. İnternet ve şarj problemlerine son verilmesi uygulamanın birçok kişi tarafından indirilmesini sağlayacak.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.