Lenovo S5 Pro’nun Özellikleri Açıklandı
16 Ağustos 2019
Baran
Paylaş

Lenovo S5 Pro’nun Özellikleri Açıklandı!

18 Ekim itibarıyla raflardaki yerini almaya başlayacak olan lenovo s5 pro akıllı telefon piyasasının yeni ismi Lenovo tarafından üretildi. Çıkışına çok az bir zaman kala akıllı telefon dünyasına yeni girecek olan bu modelin görünümü ve sahip olduğu özellikler hakkında da detaylı bilgiler verildi. Lenovo CEO’su tarafından daha önce yapılan açıklamalarda dört kameralı bir cihaz olabileceği belirtilmiş olsa da telefonun yayınlanan fotoğraflarına bakıldığında iki arka kamera ile cihazın çıkış yapacağı ortaya çıktı.

Telefonun Teknik Özellikleri Nasıl?

Farklı uygulamalar tarafından test edilen lenovo s5 pro için Geekbench test sonuçlarına bakıldığında cihazla ilgili pek çok bilgiye ulaşmak mümkün oluyor. 8 çekirdekli bir telefon olarak kullanılabilecek olan Lenovo S5 Pro, Android 8.1.0 işletim sistemini çalıştırarak kullanılabiliyor. Oreo güncellemesini çalıştırabilen işletim sistemi hızlı bir performans elde edilmesini sağlarken aynı zamanda telefonun Snapdragon 660 ile destekleniyor olması da büyük bir avantaj katıyor. 6 GB’lık RAM’e sahip olan ürün performans arayanların ilk tercihlerinden biri olmayı da başaracak. Sahip olduğu donanım özellikleri ile üstün performanslı bir cihaz olarak dikkat çeken Lenovo S5 Pro, tek çekirdek performansıyla değerlendirildiğinde Geekbench testinden 1337 puan alıyor. Çoklu çekirdekli performansı ile değerlendirildiğinde ise cihazın aldığı puan 4928 oluyor. Bu rakamlara bakıldığında cihazın sahip olduğu donanımı en iyi şekilde yansıtabildiği de ortaya çıkmış oluyor.

Telefonun Detay Özellikleri

Büyük ekranı ile rahat bir kullanım sağlamak üzere geliştirilmiş olan lenovo s5 pro 6.18 inçlik ekranıyla fark yaratıyor. Pro olmayan standart verisyonunda ise telefon 5.7 inçlik ekranıyla dikkat çekiyor. En fazla 2246 x 1080 çözünürlüğe ulaşabilen S5 Pro kusursuz bir görüntü kalitesi de sunuyor. Telefonun arka yüzünde bulunan biri 20 MP diğeri ise 12 MP olmak üzere iki farklı kamera dikey olarak yer aldıkları konumlarıyla alışkın olunmayan bir kullanım sunuyor. Ön kısmında da 20 MP ve 8 MP olmak üzere iki kameranın yer aldığı telefon özellikle 3500 mAh’lik zengin kapasiteye sahip bataryasıyla dikkat çekiyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.