Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / LG 16 Kameralı Akıllı Telefon Patent Başvurusunu Yaptı
LG 16 Kameralı Akıllı Telefon Patent Başvurusunu Yaptı

LG 16 Kameralı Akıllı Telefon Patent Başvurusunu Yaptı

, bir çift kameralı üreten ilk şirket olarak ününü geri kazanıyor. Koreli üretici, bazı yeniliklerinden yararlanmak için oldukça yavaştı ve büyük ölçüde çok sayıda şeridinde geç kaldığı görülüyor. Bununla birlikte, yeni bir patent, şirketin, akıllı telefon üzerinde 16’dan az lensi koymak da dahil olmak üzere, bu algıyı değiştirmenin yollarını aktif olarak düşündüğünü ortaya koymaktadır.

Güzel görünmeye çalışmayı unutun, bu akıllı telefon patenti, iyi görünmek yerine iyi görünümlü fotoğraflar oluşturmak için tasarlanmıştır. Bir ızgarada düzenlenmiş dört Huawei Mate 20 kamera gibi 4 × 4 matrisinde düzenlenmiş on altı kamera lensini düşünün. Şimdi bir akıllı telefonun sol üst köşesine, biraz eğriliğe ve çıkıntıya sahip olduğunu hayal edin, böylece aslında biraz farklı yönlere işaret ediyorlar. Bu, LG’nin gelecekteki kullanıcılarının ceplerine koymasını istediği şey.

LG 16 Kameralı Akıllı Telefon Patent Başvurusunu Yaptı

LG’nin aşırı gittiğini ve yanılmamasını düşünebilirsiniz. Bu, LG’nin doğal olarak bunu düşündüğünü söyledi. En azından bunun için bir patent başvurusu yeterli. Özetle, bu 16 kamera, aynı konunun farklı açılarını sağlamak için birlikte çalışacaktır. İstediğiniz en iyi açıyı çizebilir veya daha iyi bir şekilde, farklı görünümlerden hareketli bir görüntü oluşturabilirsiniz.

Kuşkusuz, patent de bazı garip fikirlere sahip. Resimdeki belirli bir kafa için farklı bir açı seçmek gibi. Ya da bu kafayı, aynı kişinin kafasında olduğu gibi, benzer özelliklere sahip farklı bir resim ile değiştirebilir. 4 × 4 kamera dizisi bile altında bir aynaya sahiptir, böylece büyük kamerayı kullanarak selfies çekebilirsiniz. Düzenli selfies çekmek zaten yeterince beceriksiz değildi.

LG 16 Kameralı Akıllı Telefon Patent Başvurusunu Yaptı

Tabii ki, bu sadece bir patent , bu yüzden yakın gelecekte gerçek olacak bir şey değildir. Özellikle, 5 kameradan (söylentilere açık Nokia 9 PureView) 16’ya bu kadar kısa bir sürede atlamak mümkün değil. En azından LG’nin çok kameralı piyasa rekabetini çok ciddiye aldığını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir