Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / LG Akıllı Telefon Pazarında Güvenini Koruyor
LG Akıllı Telefon Pazarında Güvenini Koruyor

LG Akıllı Telefon Pazarında Güvenini Koruyor

  şimdiye kadar bu yıl 400 milyon doların üzerinde bir zarara uğrayan bölünmelere rağmen, seri olarak kâr getirmeyen mobil telefon sektöründe kar edeceğine emin.

Kore şirketi bir bütün olarak iyi bir yıl geçiriyor. Grup , 2018’in ilk yarısında rekor kıran altı aylık kar ve geliri takiben, Q3 gelirinin sırasıyla% 2.7 artarak 15.43 trilyon KRW veya 13,76 milyar $ seviyesine ulaştığını gördü . Faaliyet karı yıllık bazda yüzde 45 artarak 748,8 milyar KRW’ye ulaştı ve bu rakam 667,7 milyon dolar oldu.

Şirketin ev eğlence sektörü, toplamda 3.71 trilyon RKW (3.31 milyar $) ve 325,1 milyar KRW (289,9 milyon $) kar elde eden göze çarpan bir performans sergiledi. Ancak, mobil bölüm nakit para harcamaya devam ediyor. Bu kez Q3’te, zararları 146.3 milyar RKW, bu da 130.5 milyon dolardı.

Bu, 2016 yılının 3. çeyreği ve 436.4 milyar KRW ile 436.4 milyar KRW arasında büyük kayıplar anlamına geliyor  ancak LG’nin mobil biriminin şu ana kadar 2018’de 410 milyon dolarlık şirket kaybettiği anlamına geliyor. Ancak, aşağıdaki grafikte de görüldüğü gibi, LG mobil işlerinin grubun genel kar çizgisine zarar vermesini engellemeye ve şirket olarak diğer etkileyici etkilerini kısıtlamadan önce gitmesi için uzun bir yol var.

LG Akıllı Telefon Pazarında Güvenini Koruyor

Şirket, küresel markaların zorlu olduğu ve Çin markalarının zorlu ve mobil doygunluğun tüketici talebini zayıflattığı iddiasıyla performansları oynadı. “İşletme açığı, iş planının doğrudan bir sonucu ve daha güçlü bir şekilde önemli ölçüde azaldı. orta sınıf ürünler üzerinde. ”

LG, kısa bir süre önce , beşten az sayıda fotoğraf makinesini barındıran amiral gemisi niteliğinde bir  olan yeni V40 ThinQ modelini çıkardı ve piyasaya sürülmesinin yılın son çeyreğinde satışları artıracağı konusunda iyimser. Daha yaygın olarak, geçen Kasım ayında yeni LG Mobile CEO’su Hwang Jeong-hwan’ın atanmasıyla uygulanan maliyet düşürme stratejisinin “daha ​​karlı bir temeli sağlamlaştırıp uygulamaya koyduğunu” göreceğini söyledi.

Bu strateji, orta ölçekli cihazlar ve gelişmekte olan pazarlar etrafında odaklandı ve LG, pazardaki tüketicilere bir anlaşma için cazip gelecek paraya değer sağlayabileceğine inanıyor. Bu, mobil bölünme satışlarının bu yıl neden geri çekildiğini açıklıyor, ancak, önemli ölçüde, bölünme daha az sermaye harcıyor. Bu strateji kayıpları önlemeye yardımcı olsa da,  karlı hale getirmenin doğru olup olmadığı göreceğiz.

Bir önceki yazımız olan Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor başlıklı makalemizde , ipad ve tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Bugün Samsung Galaxy F modeline biraz daha yakından bakıyoruz. Samsung’un Katlanabilir Telefonu olarak adlandırdığı cihazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir