LG G8X ThinQ Çift Ekran Deneyimi Sunuyor
9 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Katlanabilirler akıllı telefon endüstrisi için bir sonraki büyük adım olabilir. Veya, gereksiz yere yüksek bir fiyat etiketi ile kısa ömürlü bir numara olabilir. 

LG, akıllı telefon alanında keşfedilmemiş keşif payını paylaştı – LG G5’in başarısız modüler yuvası bunun en iyi örneği. Yeni LG G8X ThinQ akıllı telefonuyla şirket, esnek ekranların belirsizliği olmadan çift ekran deneyimi sunarak güvenli bir şekilde olduğunu belirtiyor 

LG G8X ThinQ, önceki LG V50 ThinQ gibi, yeni bir ikinci ekran aksesuar çantası ile birlikte çalışıyor . Telefonu kasaya yerleştirmeniz yeterlidir (USB-C ile bağlanır), ayarlarda ve işte ikinci ekran seçeneğini etkinleştirin, iki büyük ekranlı bir telefonunuz var.

İkincil ekran telefondaki ekranla aynıdır – 19: 5: 9 en boy oranına sahip 6.4 inç OLED FHD + paneli. Hatta kendi çentiği vardır. Ayrıca, kasanın dış tarafında, saati, bildirimleri ve benzeri şeyleri görüntülemek için kullanılan 2.1 inçlik bir monokrom OLED paneli elde ediliyor.

Açık olmak gerekirse, bu katlanabilir bir telefonla elde edeceğiniz aynı “çift ekran” deneyimi değil. Bazıları daha iyi olduğunu iddia eder, diğerleri bunun dar ölçekli kesimin alternatifi olduğunu söyler. Her iki tarafta da geçerli argümanlar yapılabilir.

LG’nin uygulanmasından yana olanlar, istediğiniz zaman kullanma ve ihtiyaç duymadığınızda evde bırakma yeteneğine işaret edecektir. Bu çözelti ayrıca katlanabilirler üzerinde bulunan hassas plastik göstergelere değil, kapak camına sahiptir.

Tersine, gerçek bir katlanabilir ekranla aynı türde fütüristik hissi uyandırmaz. Ekranın kendi bataryası da yok, telefon suyu yerine telefona bağlı. LG’ye göre, G8X bir ekranla 1.4 gün, ikinci ekran kılıfı ile çalıştırırken 1.15 gün sürebilir.

Ayrıca ek maliyet sorunu da var; çünkü LG henüz bu konuda konuşmuyor, profesyonel mi yoksa aleyhte mi olacağını bilemiyoruz.

.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.