LG Velvet Teknik Özellikleri Sızdırıldı
26 Nisan 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

LG Velvet, 7 Mayıs’taki bir etkinlikte resmiyet kazanacak yeni bir akıllı telefon . LG, piyasaya sürülene kadar telefonu gizlemek için sadece birkaç görsel paylaşsa da, şimdi önemli ayrıntıları gösteren birkaç sızıntı var. Her iki sızıntı da kilit özellikleri ve özellikleri ortaya çıkaran Güney Koreli kaynaklardan geliyor.

Sızıntı, LG Velvet’in 167.1 x 74.0 x 7.85 mm boyutlarında ve yaklaşık 180 gram ağırlığından bahsediliyor. İşlemci, tanıtım videosu aracılığıyla zaten bildiğimiz Qualcomm Snapdragon 765 5G olarak listelenmiştir . 8GB RAM ve 128GB dahili depolama ile eşleştirilecek . 2 TB’a kadar microSD kartlarla genişletilebilir.

Üçlü arka kamera kurulumunun 48 megapiksel birincil sensör, 8 megapiksel ultra geniş açılı sensör ve 5 megapiksel derinlik sensörü içerdiği iddia ediliyor . Yeni Raindrop kamera tasarımına sahip olacak aynı kurulum . Ön kamera tek bir 16 megapiksel olacak şekilde uçlu .

Pil kapasitesinin 4.300mAh olduğu ve LG Velvet’in IP68 sertifikasına sahip olduğu bile söyleniyor . Birçok modern telefondan kaybolmaya başlayan 3,5 mm kulaklık jakına bile sahip olduğu söyleniyor.

Tasarımıyla büyük ilgi toplayan LG Velvet’in fiyatı veya 7 Mayıs’ta gerçekleşecek lansmanının ardından ne zaman satışa sunulacağı henüz bilinmiyor.