12 ay önce
12 ay önce

LG Velvet’in Tüm Renk Seçeneklerini Yayınladı

LG Electronics, stratejik akıllı telefonu ‘LG Velvet’i önümüzdeki ayın 15’inde başlatacak. Bu arada LG, cihazı çevrimiçi bir pazarlama yöntemiyle tanıtmaya başlar. Bugün LG biraz daha bilgi paylaştı ve LG Velvet tüm renklerin resmi sunumunu yaptı. LG Velvet resmi tanıtımını inceleyelim!

LG Velvet‘, ‘Waterdrop Camera‘ ve ‘3D Arc Design‘ gibi oldukça eksiksiz bir tasarım gerçekleştiren bir üründür. ‘Waterdrop Camera’, üç arka kameranın ve bir flaşın, su damlacıkları düşüyormuş gibi dikey yönde yerleştirildiği bir tasarımdır.

LG Velvet sadece 6,8 mm kalınlığında, ancak yalnızca 74,1 mm genişliğindedir. Burada, ön ekranın sol ve sağ uçlarını hafifçe kavisli ‘3D ARC tasarımı‘ uygulanır ve arka kapak da aynı açıda kavisli ve alttan bakıldığında uzun oval bir şekle sahiptir. Oval şekli nedeniyle, el ile yakın temas eden temas yüzeyi, telefonun daha iyi kavranmasına yardımcı oluyor.

LG Velvet, ürünün kenarlarına metal bir malzeme uygulayarak lüks ve sağlam bir görüntüye sahiptir. Her detayında denge hissi veren dengeli bir tasarıma sahiptir.

LG Velvet 6,8 inç 20,5: 9 en boy oranlı Sinema FullVision olarak isimlendirilen bu ekran Ayrıca, video izlemeye en üst düzeye çıkarmak için ‘stereo hoparlörler’ ve ‘yapay zeka sesi’ desteklenmektedir.

‘Stereo hoparlör’, kullanıcıların video ve oyun gibi içeriklerin tadını çıkarırken sol ve sağ ses seviyesini dengeleyerek zengin sesin keyfini çıkarmasını sağlar. ‘Yapay Zeka Sesi’ çalınan içeriği otomatik olarak analiz eder ve en uygun ses kalitesini ayarlar. Örneğin, gürültülü bir ortam gürültüsü ise ortam gürültüsünün engellenmesini sağlıyor.

LG Velvet arkada üç kamera ile donatılmıştır: 48 megapiksel (standart), 8 megapiksel (ultra geniş) ve 5 megapiksel (derinlik), böylece manzaralar ve portreler gibi çeşitli görüş açılarına sahip fotoğraflar ve videolar çekebilirsiniz.

LG Electronics, karanlık ortamlarda bile net fotoğraflar çekebilmek için düşük pikselli bir ortamda 4 pikseli tek bir resimde birleştiren ‘dörtlü binning’ teknolojisini uyguladı.

LG Velvet ayrıca video çekerken arka plan gürültüsünü ve sesi ayırmak için ayrı ayrı ayarlanabilen bir ‘Ses Çıkışı Odaklama’ işlevi de içerir. Örneğin, rüzgarlı bir kumsaldan rüzgarın sesini çıkarabilir ve sesimi daha net yakalayabilirsiniz. Özellikle, gürültü azaltma derecesi kullanıcı tarafından, görüşmeler ve video çizimleri gibi her durum için uygun şekilde fotoğraflanabilecek şekilde ayarlanabilir.

LG Electronics ayrıca bir ASMR (otonom duyusal meridyen yanıtı) kayıt fonksiyonuna sahiptir. Müşteri bu işlevi video çekimi sırasında yürüttüğünde, iki yüksek performanslı mikrofonun hassasiyeti en üst düzeye çıkarılır ve ses canlıdır.

‘LG Velvet’ aynı zamanda kısa bir sıkıştırılmış görüntü olan ‘Time Lapse’ özelliğini de destekliyor. Kullanıcı, ayrı bir ayar olmasa bile hızı otomatik olarak çekim hedefine veya harekete göre ayarlayabilir ve video çekimi sırasında bile hızı serbestçe ayarlayabilir.

LG Electronics, Qualcomm’un en yeni 5G yongaseti ‘Snapdragon 765 5G’yi LG Velvet’e kurdu.

Snapdragon 765 5G, Qualcomm’un bir AP (Uygulama İşlemcisi) ve 5G modemi 7-nano işlemde ilk kez birleştiren bir yonga setidir. AP ve modem bir arada bulunduğundan, akıllı telefonun içindeki alan verimli bir şekilde kullanılabilir, bu da büyük 6.8 inç ekrana rağmen ince ve ele yapışan LG Velvet’in tasarımını mümkün kılar.

LG Velvet, Snapdragon 765 5G’nin güçlü performansına dayanıyor ve ‘LG Dual Screen’ kullanarak bir ekranda oyun oynamak ve diğer ekranda video izlemek için çoklu görev kullanmak da sorunsuz.

LG Electronics, yeni ürününe  4.300 mAh kapasiteli bir bataryaya sahip olan telefon, böylece müşteriler 5G hizmetinin uzun süre tadını çıkarabilsin. Düşük güç yazılım algoritması, gereksiz güç tüketimini en aza indirmek için uygulanır, böylece akıllı telefonunuzu 5G ortamında bile pil konusunda endişelenmeden kullanabilirsiniz.

LG Electronics aynı zamanda ‘LG Dual Screen’ ve üzerinde ‘Stylus kalem’ gibi çeşitli özel aksesuarlar destekler. ‘LG Dual Screen’ ve ‘Stylus Pen’ ayrı olarak satılır.

LG’nin yeni telefonu, şirket tarafından yapılan açıklamar gerekse yaşasan sızıntılar ile neredeyse bütün detayları özelliklere ortaya çıkmış durumda. Ancak Velvet ile ilgili bilmediğimiz bazı detaylar var bunların en doğru yanıtını LG’nin yapacağı lansman etkinliğinde yapacağı açıklamalar ile daha detaylı öğrenmiş olacağız. Gözlerimiz mayıs ayında planlanan etkinlikle.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap