Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Lineage Android Pie Güncellemesi
Lineage Android Pie Güncellemesi

Lineage Android Pie Güncellemesi

Bugün en son Lineage güncellemesine bir göz atıyoruz ama ondan önce, bunun ne olduğunu ve neden var olduğunu gözden geçireceğiz. Lineage, markanızın satın alınmadan önce orijinal olarak yüklendiği Android sürümünü değiştiren bir yazılımdır. Telefonu satın aldıktan sonra, yazılımı zaten yüklü olarak çalıştırabileceksiniz ya da genişletilmiş yeteneklere ve Lineage tarafından yapılan özel bir yapıya yol açacak bir dizi adımdan geçebilirsiniz.

Lineage yapan kişiler ’a veya başka bir üreticisine bağlı değildir. Bunun yerine, Lineage, boş zamanlarında eğirme kodu olan insanlar tarafından geliştirilen açık kaynaklı bir yazılımdır. Lineage yazılımı bulunan cihazların eksiksiz bir listesi resmi LineageOS ana sayfasında bulunabilir.

Her zaman olduğu gibi bu tür yazılımlarla olduğu için, bazı cihazlar güncellemeleri alır, diğerleri geride kalır veya hiç güncellenmez. Lineage söz konusu olduğunda, beklemediğiniz en tuhaf cihazlardan bazıları “hala güncellemeleri al” kategorisine giriyor. Dışarıda olanlarınız için meraklısı ve normalde güncellemeleri olmayan çok eski bir cihaz var, bu sizin için bir yapı olabilir.

Örneğin, bu en son güncellemelerde artık Le 2, LG G2, Xiaomi Mi Note 3, Axon 7 ve ZUK Z1 bulunuyor. Bu emin olabilirsiniz ki, telefonların son derece eklektik bir karışımı. telefonlarının çoğu için güncellemeler, Lineage 16.0’da ele alındığı gibi Android 9 Pie’da kapanıyor. Bazı markaların havasındaysanız ve telefonunuzun, markanızdan herhangi bir olmadıysa, bu yazılıma bir göz atmak isteyebilirsiniz.

Genel olarak, bir kişinin Lineage kullanıp kullanmamasını görmek için en iyi testin şu olduğunu görüyorum: ADB’nin ne olduğunu biliyor muydunuz ve daha önce kullandınız mı? Cevabınız evet ise, potansiyel olarak Lineage kullanabilirsiniz. Daha önce ADB’yi hiç duymadıysanız, Lineage yüklemeye çalışırken çok dikkatli olmak istersiniz bu, yazılım geliştirme konusunda acemi ve / veya Android ile uğraşırken kullanmanız gereken bir şey değildir.

Bu haftaki güncelleme , LineageOS adresindeki Changelog 21’de tam olarak açıklandı . Geceleri, Lineage’ı bir süredir kullanmıyorsanız, Nightlies, Android 9 Pie-Based Lineage ve size göre herhangi bir fark yaratmayacak tüm “geliştirilmiş altyapı” hakkında ek bilgiler bulacaksınız.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve otel bileti hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir