Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor
Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor

Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor

Pixel ve Nexus cihazları için Kasım güncellemesi yeni çıktı ve Nexus 5X ve Nexus 6P telefonları da bunları aldı. Bu normalde iyi haber olsa da, oldukça üzücü bir habere sahip. Çok yanlış bir şey olmadığı sürece hemen düzeltme yapılması gerekmiyorsa, bu muhtemelen iki telefonun resmi olarak alacağı son güncellemedir. Ve Nexus 5X ve Nexus 6P, kullanım ömürlerine ulaştıklarında, ’ın Nexus cihazlarını da sonlandırıyor.

Dürüst olmak gerekirse, Nexus 5X ve Nexus 6P’nin saygınlığı çok azdı. Sorunlu tarihler dikkate alınmadıkça hayır. Nexus 5X, LG’nin bazı telefonlarından rahatsız olan aynı bootloop sorunları ile kuşatıldı. Diğer yandan, Huawei tarafından üretilen ilk ve tek Nexus telefon olan Nexus 6P, Snapdragon 810 işlemcisiyle ilgili sorunlara bağlı olarak kapanmaya veya bir bootloopta takılmaya eğilimliydi. Google, Huawei ve LG’nin bu konulardan dolayı sınıf davası davalarına tokat attığı şeyler elinden çıkmıştı.

Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor

Aslında bir dönemi temsil etti, Nexus dönemi. Bunlar, Google’ın ’in nasıl olması gerektiğine ilişkin rol modelleri olarak tanıtılan telefonlardı. ile birlikte gönderildiler, bloatware dahil değil. Onlar hackable, flashable ve bu yüzden hackerlar ve geliştiriciler arasında favori idi.

Ancak, aynı zamanda, ilginç ve tam olarak popüler değildi. Google’ın istediği şeyi, pazarın istediği şeyle her zaman uyuşmadığını temsil ediyorlardı. LG, Motorola ya da Huawei gibi OEM’lerin tasarımlarında söz sahibi olsalar bile, ilham verici görünümleri yoktu. MicroSD kartlarını ve değiştirilebilir pilleri, yıllar önce çukurları sökmeden önce yoktu. Üreticilerin onur yerine bir yük olarak daha fazla bakmış olabilecekleri bir niş pazarına hizmet ettiler.

Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor

Daha iyi ya da daha kötüsü için, artık geçmişte var. Ve bazıları daha iyi için söyleyebilir. Bazı yüksek profilli sorunlara rağmen Google Piksel telefonları, tasarlanmış ve bizzat Google, büyük ölçüde başarılı olmuştur. Sadece bir kaç keyif alan bir ürün değildi ve Google çağıran fotoğrafçılığını buldu. Tasarımı tartışmasız bir karaktere sahiptir ve bazıları en ikonik Google telefon var henüz çok sevilen Nexus 5 beri diyebilirsiniz.

Bununla birlikte, Nexus günlerine hala en iyi günler olarak, en azından hack edilebilirlik ve açıklık açısından bakmayı düşünen bazıları var. Teknik olarak, Pixel , belki de biraz daha az olsa da, belki de biraz açık. Donanımlara bağlı olmasalar bile diğer telefonlara bağlantı yapmak için kolay olmayan özel özelliklere sahipler. Ve en önemlisi, piyasadaki en pahalı Android telefon kadar pahalıya mal olurken, Nexus telefonları herkes için erişilebilir hale getirildi. Belki de OEM’lerin bunları neden kayıp olarak yazdığını.

Nexus 5X, 6P Son Güncellemelerini Alıyor

Yine de bazıları durma ilerlemesinin olmadığını ve Nexus’un yaşının bittiğini söylüyor . Pikselin yaşı burada. Ve belki de, daha az Android merkezli bir Google telefonunun şafağı.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir