Nokia 2.3 4.000mAh Değerinde Bir Bataryadan Besleniyor
23 Aralık 2019
Mücahit
Paylaş

HMD Global, Nokia Android telefon portföyünü, Nokia 2.3 adlı başka bir bütçe teklifiyle genişletiyor. Nokia 2.3, Perşembe gecesi Kahire’de düzenlenen bir açılış etkinliğinde tanıtıldı. Söz konusu telefon, waterdrop tarzı bir çentik, çift arka kamera ve tek bir şarjla en az iki gün dayanabileceği iddia edilen büyük bir 4.000mAh batarya ile geniş bir ekrana sahip. Nokia 2.3, Android 9 Pie’i kullanıma hazır çalıştırıyor. 

Bunun üzücü olmasının nedeni, HMD Global’ın hızlı Android güncelleme döngüleri ile tanınması. Aslında, Google ve Essential gibi şirketlerin yanında, cihazlarının çoğu için zamanında yazılım güncellemelerini önleyen tek markadır. Ve HMD Global de Nokia 2.3’ün lansmanında olduğu gibi çok vokal oldu.  

“Tüketiciler dünyası, Nokia 2 ürün ailesini gerçekten takdir etti. Nokia 2.3, size daha uzun süre taze kalabilecek bir deneyim sunma sözümüze attığımız bir adımdır – tüketicilere, uygun fiyat seviyelerinde bile iki yıllık işletim sistemi yükseltmelerine ve üç yıllık aylık güvenlik güncellemelerine erişme olanağı sağlar. ” , HMD Global yaptığı açıklamada. 

Yine de, Nokia 2.3 Android’in daha eski bir sürümüyle piyasaya sürülecek. Evet, telefon kullanıma hazır Android 10 hazır olacak, ancak ne zaman gerçekten güncelleyeceğini bilmiyoruz – HMD Global lansman sırasında herhangi bir zaman diliminden bahsetmedi.  

Nokia 2.3 özellikleri ve fiyatı

Nokia 2.3, cep telefonu ekranına sahip, 6.2 inç 720p + hücre içi ekranlı, ekonomik bir telefon. Telefon, 2GB RAM ve aynı zamanda genişletilebilir 32GB bellek ile eşleştirilmiş bir MediaTek Helio A22 işlemci ile desteklenmektedir. Telefon ayrıca mikro-USB şarjlı 4.000mAh batarya ile desteklenir (hızlı şarj olmaz). Nokia 2.3’ün parmak izi okuyucusu yok, sadece yüz kilidi var. Bu, diğer birçok Nokia cep telefonu gibi, aynı zamanda özel bir Google Assistant düğmesi ile birlikte geliyor. 

Nokia 2.3, 13MP ana ve 2MP derinlik veya dikey kameradan oluşan çift arka kameralara sahiptir. Telefonda AI’yı ‘en iyi resim’ seçmek için kullanan yeni bir ‘önerilen çekim’ özelliği ve düşük ışıkta ‘daha fazla vurgulama’ yakalamak için ‘görüntü birleştirme’ adı verilen bir şey var. Önde, Nokia 2.3 bir 5MP kamera ile geliyor. 

Yapıdan bahsetmişken, Nokia 2.3’ün düşük fiyat dikkate alındığında anlaşılabilir plastikten yapılmış ‘3B nano dokulu bir kapak’ var. Telefon Camgöbeği Yeşil, Kum ve Kömür renklerinde satışa sunulacak. 

Gelelim fiyatlara. HMD Global, Nokia 2.3’ün fiyatını 109 euro olarak belirledi. Telefon, aralık ortasından itibaren uluslararası pazarlarda satışa sunulacak. Bu pazarların arasında Türkiye’nin de olup olmayacağı ise henüz belli değil. 

Nokia 2.3 özellikleri:

  • Ekran: 6,2 inç HD+  (720×1520)
  • Boyut: 157.69 x 75.41 x 8.68mm
  • Ağırlık: 183g
  • Batarya: 4.000mAh
  • Ön Kamera: 5MP
  • Arka Kamera: 13MP + 2MP
  • RAM: 2GB
  • Depolama: 32 GB (microSD kart ile 512 GB’a kadar genişletilebilir)
  • İşlemci: MediaTek Helio A22
  • Bağlantı: Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS/AGPS+GLONASS+Beidou

Nokia 2.3 Tanıtım Videosu