Nokia 2.3 Android 10 Güncellemesi Alıyor
25 Nisan 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Daha hızlı Android güncellemeleri sağlama konusunda HMD en iyi şirketler arasındadır. Şirket zaten eski ve yeni cihazlar için birkaç Android 10 güncellemesi yayınladı. Nokia cihazlarının çoğunun Android One cihazlarının bir parçası olması, bir OEM’in iki yıllık büyük Android güncellemelerini dağıtması gerektiğini açıkça gösteriyor. Ancak, bu rekabetçi sektördeki her şirket Android One programıyla iyi gitmiyor.

HMD bile Android sürümlerinin dağıtımında en iyilerinden biri olduğunun farkında. Şirket, Counterpoint araştırmasında, Fin şirketinin akıllı telefonlarının yeni Android sürümlerini elde etmenin en hızlısı olduğunu ortaya çıkaran bir analistten alıntı yaptı. Nokia 2.3 şimdi yukarıda bahsedilen güncellemeyi Family Link ve Focus Mode ile tamamlıyor, ikisi de Nokia’ya özgü özellikler.

Nokia tescilli özelliklerinin yanı sıra Nokia 2.3, Sistem Genelinde Karanlık Mod, yenilenen izin kontrolleri ve daha fazlasını da yapıyor. Tahmin edebileceğiniz gibi, Android 10 güncellemesi toplu olarak kullanıma sunuluyor. Bu, birkaç saat içinde veya birkaç gün sonra alabileceğiniz anlamına gelir. Her zaman Ayarlar >> güncelleme menüsünden bu güncellemeyi kontrol etmeyi deneyebilirsiniz.

Nokia 2.3 Özellikleri

Nokia 2.3 Uygun fiyatıyla dikkatleri üzerine toplayan 2 gün dayanabilen 4.000 mAh’lik bataryaya sahip. 6.2 inçlik HD+ bir ekranla birlikte gelen cihaz, gücünü MediaTek’in Helio A22 yonga setinden alırken 2 GB RAM ve 32 GB depolama alanı sunuyor. Telefonun kamera özelliklerine baktığımızda, arkasında 13 + 2 MP’lik ikili kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Ön tarafında ise 5 MP kamera bulunan cihaz, henüz ülkemize gelmedi ancak aşağı yukarı 1000 TL’den satışa sunulması bekleniyor. Telefonun açıklanan resmi fiyatı ise 109 Euro.