Nokia 6.3 Özellikleri Ortaya Çıktı
21 Mayıs 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

HMD Global‘in Nokia 2.4, Nokia 3.3, Nokia 6.3, Nokia 7.3 5G ve amiral gemisi Nokia 9.3 PureView dahil olmak üzere bir dizi akıllı telefon üzerinde çalışacağı tahmin ediliyor. Bu arada, Nokia 6.2 hakkındaki söylentiler çevrimiçi olarak ortaya çıktı ve cihazdan neler bekleyebileceğimizi ortaya çıkardı. Özellikle, önümüzdeki akıllı telefon ile ilgili raporlara ilk kez rastlamıyoruz.

Başlangıçta, raporlar Nokia 6.3′ün bir Snapdragon 67x SoC’ye sahip olabileceğini önerdi, ancak akıllı telefonun nispeten çarpık bir işlemci alacağı anlaşılıyor. Nokia Power User‘dan yeni raporlar , yaklaşan Nokia akıllı telefonun , performansını artıran dikkate değer bir yükseltme olacak bir Snapdragon 730 SoC kullanabileceğini gösteriyor.

Nokia 6.3 Kamera Detayları

Önceki raporlar, Nokia 6.3‘ün arka tarafında, diğer Nokia telefonlarında görüldüğü gibi ZEISS optikleri ile birlikte dört kameralı bir kurulum yapabileceğini gösteriyor . O zamanlar, 16MP selfie kamera sensörünün varlığı dışında kamera özellikleri ile ilgili bir kelime yoktu.

Şimdi, rapor Nokia 6.3‘ün 24MP birincil sensör, 12MP ikincil ultra geniş açılı lens ve derinlik ve makro çekimler için iki 2MP sensörle dört kamera kurulumuna sahip olabileceğini gösteriyor.

Diğer Nokia 6.3 Söylentileri

Cihazın diğer Nokia akıllı telefonlarda görüldüğü gibi bir PureDisplay ile geleceği ve selfie kamera sensörüne yer açmak için üstte bir su damlası çentiği içereceği söyleniyor.

Cihazın 20: 9 en boy oranına, normal bağlantı özelliklerine, bir USB C Tipi bağlantı noktasına ve 4000mAh bataryaya sahip 6.2 inç FHD + ekrana sahip olduğuna inanılıyor. Nokia 6.3 hakkında pek bir şey bilinmemekle birlikte, şimdilik cihazın biyometrik kimlik doğrulama için bir parmak izi sensörü ile geleceği ortaya çıktı. Spekülasyonlara göre, cihazın bu yılın Q3 veya Q4’ünde günün ışığını gördüğüne inanılıyor. Nokia 6.2‘nin Ekim 2019’da tanıtıldığı göz önüne alındığında, halefinin de aynı zamanda piyasaya sürülmesini bekleyebiliriz. Ancak, tüm dünya COVID-19 salgınıyla mücadele ederken bazı gecikmeler görmek şaşırtıcı olmamalı.