Nokia 7.2, Android One ve Üst Düzey Tasarımla Piyasaya Sürüldü
6 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Nokia 7.2 bu hafta Charcoal, Cyan Green ve Ice da açıklandı. Bu, Android One’ın piyasaya sürülmesinden bu yana Android One akıllı telefonun en abartılı lansmanı olabilir. İçeride “PureDisplay” teknolojisine sahip 6,3 inç FHD + ekranın üzerindeki 2.5D Corning Gorilla Glass ile. Bu akıllı telefon, çok daha pahalı bir telefonun bir parçası gibi görünüyor.

Bu akıllı telefondaki kameralar, bir LED flaş ile birlikte 48MP 1/2 ″ Quad Pixel sensör, 5MP derinlik sensörü ve ultra geniş lensli 8MP sensör içerir. Bu kameralar, tek bir parmak izi tarayıcısının üstüne oturan, çok hoş tasarlanmış, dairesel bir arka kamera dizisine oturur.

Bu akıllı telefonun önünde tek bir kamera ile bir damla çentik vardır. Bu kamera her türlü özçekim için 20MP Quad Pixel atıcıdır.

Bu akıllı telefon Android One programında Android 9 Pie ile başlayacak. Bu, sadece Google yapımı Android olduğu, Nokia ya da HMD Global tarafından yapılan modifikasyonun olmadığı anlamına gelir. Bu, aynı zamanda doğru zaman olduğunda Android’in en son sürümünde hızlı güncellemeler alacağınız anlamına gelir , ya da öyle olacağını umuyoruz.

Nokia 7.2’nin içinde çıkarılabilir bir 3500mAh batarya bulunur ve 5V / 2A şarj uyumludur. İki sürüm (ve üç farklı renk), biri 64GB dahili depolama ve 4GB RAM, diğeri 128GB ve 6GB RAM olmak üzere piyasaya sürülecek şekilde ayarlanmıştır. Her ikisi de 512GB’a kadar daha fazla veri depolama desteği olan microSD kart yuvalarına sahiptir.

ABD’de bağlantı, 3G ve 4G LTE’ye yönelik çeşitli bantlara sahip GSM ve WCDMA’yı içeriyor. Bu yüzden Kuzey Amerika’da seçeceğiniz çoğu operatörle oldukça iyi çalışmalı. Bu cihaz ayrıca uluslararası olarak, Latin Amerika’da, Hindistan’da ve EMEA’da kullanıma hazır olacak şekilde ayarlanmıştır.

Avrupa çapında bu cihaz yaklaşık 249 Euro’ya (yaklaşık 19.800 Rs) mal olacak. ABD’de telefon orijinal Nokia 7.1’in fiyatı ile yaklaşık 349 ABD doları olacaktır. Bu telefon Eylül 2019’un sonuna yaklaşacak.

Yukarıda, Nokia markalı telefonları yapan HMD Global aracılığıyla bu akıllı telefon için bir sunum videosu göreceksiniz. Bu, bu hafta IFA 2019’da başlatılan birçok Nokia akıllı telefonundan (ve diğer mobil cihazlardan) yalnızca biri.