Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Nokia 8.1 Android Pie Android One Sürümü İle Geliyor
Nokia 8.1 Android Pie Android One Sürümü İle Geliyor

Nokia 8.1 Android Pie Android One Sürümü İle Geliyor

’in en yeni sürümüne sahip bir bütçe telefonunu bu bir sürpriz olmamalı, ama öyle. Bugün Nokia 8.1, Pie’nın One sürümü ile tamamlanmış global bir telefon olarak ortaya çıktı. Bu cihaz, Full HD + çözünürlüğe ve “uçtan uca” bir tasarıma sahip 6.18 inç ekrana sahiptir.

Bu cihazın 6.18 inç ekranında 2160 x 1440 piksel görüntü kapasitesine sahip. Bu X gibi bir çok benzeyen önemli bir çentik var. Benzer bir konfigürasyonda ekranın genişliği yaklaşık yarısı kaplayan ile. Bu cihazın ön tarafı ayrıca, çenenin üzerindeki NOKIA logosunu da eşlik ediyor.

Nokia 8.1 Android Pie Android One Sürümü İle Geliyor

Bu Nokia 8.1 cihazındaki kameralar, arka tarafında 2x lens dizisi, 12MP ve 13MP kamera ile önyükleme için f / 1.8 diyafram açıklığı olan ilk modele sahip. Bu cihazın ön tarafında 20MP çeşitten oluşan tek bir kamera var.

Nokia 8.1 bir Qualcomm Snapdragon 710 platformu (SoC ve benzeri) ile 4GB RAM ve 64GB dahili depolama ile bir yapılandırmaya sahip. Daha fazla depolama alanına ihtiyacınız varsa, bir microSD karta ihtiyacınız olacak. Bu 400GB’a kadar microSD kartlarını destekler ve ayrıca bir kulaklık jakı var. Çıkarılabilir pil yok.

Nokia 8.1 Android Pie Android One Sürümü İle Geliyor

Bu cihaz, Avrupa’da “Aralık ortasında” 379.99 £ (399 €) için satışa sunulacak. Bu fiyat size birkaç farklı renkten birinde bir Nokia 8.1 alacak. Mavi / Gümüş, Çelik / Bakır ve Demir / Çelik dahildir. Bu cihazlar, Aralık ayında henüz dışarıda değillerse, Ocak ayı ortasında bazı yerlerde kullanıma sunulacak. Ülkemizde satışa sunulup sunulmayacağı belli değil.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, iphone ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir