Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek
27 Mayıs 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Nokia , bu yıl Mart ayında gerçekleşen bir çevrimiçi etkinlik sırasında ilk 5G telefonu Nokia 8.3 5G‘yi duyurdu . Şirket cihazın maskesini kaldırdı ve ayrıca özelliklerini ve fiyatını duyurdu. Ancak kullanılabilirlikten bahseten Nokia, cihazın bu yaz Avrupa’da mevcut olacağını ima etti.

Ancak, Nokia tarafından resmi Twitter sayfasında yayınlanan yeni bir teaser video, modelin yakında yayınlanacağının bir göstergesi olabilir. İlişikteki yazı yalnızca Nokia 8.3 5G‘nin yakında satışa sunulacağını ancak belirli bir tarihin açıklanmadığını belirtelim. Ancak, şirketin önümüzdeki günlerde bir yayın takvimi yayınlamasını bekliyoruz.

Bir hatırlatma olarak, Nokia 8.3 5G, FHD + çözünürlüğüne, delme deliğine ve 20: 9 en boy oranına sahip mamut 6.81 inç PureDisplay’e sahiptir. Telefon, SDR’yi HDR içeriğine dönüştürmeye yardımcı olan bir Pixelworks çipine sahiptir.

Cihaz, 6GB veya 8GB LPDDR4X RAM ve 64GB veya 128GB genişletilebilir depolama ile eşleştirilmiş bir Snapdragon 765G işlemci tarafından desteklenmektedir. Fotoğrafçılık için arkada 64MP birincil kamera, 12MP ultra geniş açılı kamera, 2MP derinlik sensörü ve 2MP makro kamera içeren bir Quad kamera kurulumu bulunuyor. Dört kameranın da ZEISS optiği var. Selfie’ler için ön taraftaki delikte 24 MP’lik bir kamera bulunur.

  • İşlemci: Snapdragon 765G
  • RAM: 6 GB/ 8 GB
  • Depolama: 64 GB/ 128 GB
  • Arka Kamera: 64 MP ana kamera + 12 MP ultrageniş açı kamerası + 2 MP derinlik sensörü + 2 MP makro kamera
  • Ön kamera: 24 MP 

Nokia 8.3 5G, şu anda dünyadaki diğer tüm telefonlardan daha fazla 5G bant desteği sunuyor. Bu, özellikle Avrupa’daki en büyük satış noktalarından biri olacak. Sadece 600MHz bantları değil, aynı zamanda orta bantları ve 3.8GHz Yüksek bantları da destekler.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.