OnePlus 6 ve 6T, Android 10 Güncellemesi Alıyor
1 Ekim 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

OnePlus , 2018 amiral gemisi akıllı telefonları için yeni bir yazılım güncellemesi başlattı. OnePlus 6 ve OnePlus 6T. Android 9 Pie tabanlı güncelleme, OnePlus 6 akıllı telefona OxygenOS sürüm 9.0.17’yi getiriyor. Öte yandan, OnePlus 6T kullanıcıları OxygenOS sürümünü 9.0.9’a çıkaran bir güncelleme alıyorlar. OnePlus ekibi üyesi Manu J, OnePlus forumundaki özel bir yayında ayrıntıları paylaştı .

Yayına göre, yeni güncellemeler, cihazların, Android 10 olması gereken “sonraki sürümler” için hazırlanmalarını sağlayan cihazların genel sistem performansını artıracak. Bunun ötesinde, yeni üretici yazılımı ağ sıfırlandıktan sonra arama işlevini etkinleştirir.

OnePlus, güncellemenin havadan (OTA) artımlı olarak yayınlanacağını söylüyor. Bu, güncellemenin herhangi bir gizli hata taşımamasını sağlamak içindir. Şirket ilk önce az sayıda kullanıcı için güncellemeyi yayınlayacak. Herhangi bir hata bulunursa, güncellemeyi çeker, hataları giderir ve tekrar aşamalı olarak tekrar başlatmaya başlar. Şirket gizli bir hata olmadığını onayladıktan sonra, daha geniş bir kullanıma başlayacaktır.

Daha geniş kapsamlı bir yayından sonra bile, güncelleme tüm telefonlar için geçerli olmayabilir. OTA güncellemeleri genellikle aşamalar halinde yayınlanır ve her birime ulaşmadan önce biraz zaman alabilir.

OnePlus, akıllı telefonları için yazılım güncellemelerini kullanıma sunma konusunda en hızlılardan biri. En yeni bayrak gemileri olan OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro zaten Android 10’a güncellendi . Bu iki cihaz, 3 Eylül’de Google’ın Android tabanlı 10’lu aynı anda olacak şekilde beta sürümüne güncelleme almıştı. 

Çinli telefon üreticisi şimdi OnePlus 6 ve 6T’yi Android’in en son yinelemesi için hazırlıyor. OnePlusBBS forumundaki bir yazı  , iki ayın önümüzdeki ay Android 10 tabanlı bir genel beta ile ele alınacağını gösteriyor. Resmi kararlı tahliyenin Kasım ayının sonunda yapılması bekleniyor. Bununla birlikte, OnePlus 5 ve 5T için Android 10 güncellemesinin gelecek yıl nisan ayına kadar gelmesi beklenmiyor. Yeni başlatılan OnePlus 7T ve 7T Pro, aynı zamanda kutudan çıkar çıkmaz Android 10 ile birlikte gönderilecek.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.