OnePlus 7 Pro 5G Yakında Android 10 Güncellemesi Alacak
20 Kasım 2019
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

OnePlus 7 Pro 5G Edition sahipleri önemli bir güncelleme bekliyor. Android 10’u istiyorlar ama görünürde hiçbir yerde açıklama yok, en azından henüz değil. Bir OnePlus temsilcisi geçtiğimiz günlerde OnePlus iş parçacığına ilişkin bir yanıt yayınladı, endişeleri kabul etti ve kamuoyuna Android 10’un 2020’nin ilk çeyreğinde hazır olacağını garanti etti. 5G teknolojisi göreceli olarak yeni ve sadece bu yıl destek satışa sunuluyor.  OnePlus ve diğer şirketlere birkaç yıl süren araştırma ve geliştirme çalışmaları sürdü, ancak yine de çok fazla çalışmaya ihtiyacı var.

5G Android 10’da çalıştığından, kod üzerinde çok fazla değişiklik yapılması gerekiyor. OnePlus 7 Pro 5G, Çin OEM’inden ilk 5G telefonu. Şirket, özellikle telefon ilk defa olduğu için bir güncelleme yapılmadan önce bir çok şeyi araştırmalıdır.

5G teknoloji anlamak ve kapsamlı olmalıdır test böylece 4G farklıdır. Farklı bir iletişim modülünü kullanır. Herhangi bir yeni teknoloji veya hizmet farklı testler gerektirir, bu yüzden gerçekten zaman alır.

Sistem optimizasyonları, herkes için en iyi mobil deneyimi sunmak için doğru yapılmalıdır. OnePlus 5G telefonu, gelecek yılın ilk çeyreğinde Android 10 sistem güncellemesini alacak. OnePlus ekibinin devs’leri bitirmesi için bu yeterli bir zaman.

OnePlus ‘Asla Yerleşme’ sloganıyla yaşıyor. Şirketin bu alanda bulunmadığını düşünmeyin. OnePlus’ın işletim sistemi ve yazılım güncellemelerini yayınlama konusunda iyi ve hızlı olması bir şeydir. OnePlus 7 Pro 5G sadece yeni ve yeni bir teknolojiye sahip, bu nedenle biraz zaman ve çaba harcaması gerekiyor.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.