OnePlus Pay Mobil Ödeme Sistemini Açıkladı
1 Ekim 2019
Baran
Paylaş

OnePlus 7T’nin Hindistan lansmanı etkinliği sırasında sahnede OnePlus, 2020’de bir noktada OnePlus Pay adlı bir mobil ödeme sistemini başlatacağını resmen açıkladı.

Şirket, yeni hizmetin detaylarını çevreleyen çok gizliydi. Adı ve “gelecek sene bazen” geçici çıkış tarihi dışında, şirket başka herhangi bir bilgiyi açıklamadı.

OnePlus’taki Yazılım Ürün Büyüme bölümü başkanı Szymon Kopec, “Son olarak, özel bir duyuru yapacağız” dedi. “Bir yıldan fazla bir süredir üzerinde çalıştığımız çok harika bir ürün var. Size önümüzdeki yıl başlayacak, OnePlus Pay’i duyururken fiziksel cüzdanınıza artık ihtiyaç duymayacağınızı söylemekten daha fazla heyecanlı olamazdım. ”

Kopec’in söyledikten sonra, Oxygen OS güncellemelerinde duyduğu tüm haberlerin bu olduğunu açıkladı ve sahneden çıktı.

Bu duyuru OnePlus 7T için Hindistan merkezli bir etkinlik sırasında gerçekleştiğinden, OnePlus Pay’in yalnızca o ülkede mevcut olması muhtemel. Mobil ödeme sistemleri Hindistan’da oldukça popülerdir – Amerika Birleşik Devletleri’nde olduğundan çok daha fazla – bu nedenle Hindistan’a odaklanmış OnePlus markalı bir ödeme sistemi bir ton anlam ifade ediyor.

Yine de, OnePlus Pay’in küresel bir ürün olabileceği söylenebilir, ancak açıkça şirket bize henüz çok şey anlatmaya hazır değil.

OnePlus Pay’in, Google ve Samsung’un mobil ödeme sistemlerinden ne gibi artı ve eksileri olacak bekleyip göreceğiz.