Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / OnePlus Qualcomm 5G Destekli İlk İşlemcisi Snapdragon 855’i Açıkladı
OnePlus Qualcomm 5G Destekli İlk İşlemcisi Snapdragon 855'i Açıkladı

OnePlus Qualcomm 5G Destekli İlk İşlemcisi Snapdragon 855’i Açıkladı

, ’un yeni 855 yonga setini sunan ilk şirket olacak. Haber, OnePlus ‘Pete Lau tarafından, yaklaşan amiral gemisi yonga setini ve içine giren teknolojileri ön plana çıkardığı Qualcomm’un yıllık etkinliği olan Snapdragon Zirvesi 2018’de açıklandı.

Yeni telefonun detayları ince. Gerçekten de, gerçekten bildiğimiz tek şey, Snapdragon 855’i kullanan OnePlus’un 2019 amiral gemisi olacağıdır. Qualcomm, yongasetinin yeni, 4. nesil çok çekirdekli bir AI Engine ile birlikte yepyeni bir bilgisayar vizyonu ISP içereceğini söyledi. SoC’nin Adreno, Kryo ve Hexagon bileşenlerini bir araya getirir.

Büyük soru OnePlus 2019 amiral gemisi ’yi destekleyip desteklemeyeceğiydi. Qualcomm’un ABD’de ve yurtdışındaki taşıyıcılar 2019’da ticari hizmet için ağlarını aydınlatmaya hazırlandığı için, Qualcomm’un Snapdragon 855 ile itişmesinin büyük bir parçasıydı. OnePlus da ona yabancı değil.

OnePlus Qualcomm 5G Destekli İlk İşlemcisi Snapdragon 855'i Açıkladı

Gerçekten de, Ağustos 2018’de OnePlus 5G Lab, Qualcomm’un donanımıyla ilk 5G çağrısını gerçekleştirdi. Şirket, İngiltere’de 5G denemeleri ile taşıyıcı EE ile çalışıyor ve bugün 5G cihaz ve servisleri üzerinde birlikte çalışmak için yeni bir stratejik ortaklık olduğunu açıkladı. Yeni OnePlus 5G amiral gemisi, Avrupa EE ağında piyasaya sürülen ilk 5G cihazı olacak.

EE, ilk 5G lansman şehrini zaten doğruladı. Londra, Cardiff, Belfast, Edinburgh, Birmingham ve Manchester, 5G hizmeti almak için ilk sıralarda yer alacak. Yıl boyunca ek şehirlere katılacaklar. Buna Bristol, Coventry, Glasgow, Hull, Leeds, Leicester, Liverpool, Newcastle, Nottingham ve Sheffield dahildir.

OnePlus Qualcomm 5G Destekli İlk İşlemcisi Snapdragon 855'i Açıkladı

Tam olarak, OnePlus’un 5G telefon lansmanının ne zaman gerçekleşeceğine gelince, bu durum belirtilmedi. İlk Snapdragon 855 tabanlı ürünlerin 2019’un ilk yarısında raflara ulaşmasını bekliyoruz, ancak 5G desteği ile Qualcomm X50 modeme sahip olup olmayacaklarını görüyoruz. Gerçekten de, OnePlus, yeni amiral gemisinin iki versiyonunu piyasaya sürmeyi seçebilirdi. şimdiki amiral gemisi OnePlus hattından farklı olduğuna inanılan, daha sonra OnePlus 7 tarafından birleştirilmiş olması beklenen – önce X24 Gigabit LTE modem ile ve ardından bir saniye sonra yıl sonra 5G desteği ile sürümü.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir