12 ay önce
12 ay önce

Oppo Find X2 Pro, DxOMark Ses Testinde 74 puan Alıyor

Geçen ay piyasaya sürülen Oppo Find X2 Pro, sonunda DxOMark Ses testlerinden geçiyor ve telefon, 2018’den Apple iPhone XS Max’e benzer etkileyici bir puan alıyor. OPPO’nun bu yeni telefonu, testten 74 puan alarak listenin 3. sırasında yer alan iPhone XS Max ile aynı ortalamayı yakaladı. Cihaz, liderlik tablosunda yalnızca Huawei Mate 20X ve Xiaomi Mi 10 Pro’nun gerisinde kalıyor.

DxOMark kamera test etmesi ile biliniyordu ancak geçen senden beri akıllı telefon ses performansı da test ediliyor. Testler, varsayılan uygulamayı kullanarak telefonların hem oynatma hem de kayıt özelliklerini içerir. Şu an itibariyle, şirket şu ana kadar 22 cihazı test etti ve Oppo Find X2 Pro, takıma katılan en yeni model.OPPO’nun yeni amiral gemisi, oynatmadan 75 kayıttan 69 puan aldı ve cihazın genel puanı 74 olarak belirlendi.

Find X2 Pro’da oynatmayı test ederken , DxOMark Audio ekibi, film izlemek ve güçlü baslarla oyun oynamak için ideal bir telefon buldu. Bununla birlikte, orta menzilli frekansların netliği yoktur, bu da boğuk boomy sesi üretilmesine neden olur.

Dinamiklere gelince, yumuşak bir ses düzeyinde, telefon şirket tarafından test edilen diğer tüm telefonlardan daha iyi performans gösteriyor. Nominal hacimdeki mükemmelliğini korumasına rağmen, cihaz boğuk ataklarla hassasiyeti kaybetme eğiliminde olduğu için daha yüksek ses seviyesinde söylenemez. Ahizenin üst ve alt çift stereo hoparlörleri iyi bir denge sunar, ancak genişlik o kadar iyi değildir, ancak mesafe algısı filmlerde yıldızdır ve aynı zamanda küresel olarak tutarlıdır. 

Telefondaki ses seviyeleri maksimum düzeyde doğal ve iyi hissettirir, ancak başlangıç ​​ses seviyeleri yüksek ses seviyesi içeriği için çok yüksektir. Son olarak, istenmeyen sesleri kontrol etmek için iyi bir iş çıkardığı için cihazda çalma daha düşük artefaktlara sahiptir.

Kayıt hakkında konuşurken, Find X2 Pro , yanıtını 0dB civarında tutarak DxOMark Ses lideri Mi 10 Pro ve iPhone XS Max’i tüm bas frekans aralığı boyunca yener . Kayıttaki sesler net bir şekilde korunur, ancak cihaz yüksek ortamlarda ortalama performans gösterir.

Yakışıklı, özellikle yaşam video kullanım durumlarda, genişlik yeni bir rekor kırdı. Bununla birlikte, boğuk ses nedeniyle selfie kamerayı kullanarak yerelleştirme zayıftır. Oysa hacim olarak oldukça iyi performans gösterir ve kayıtlar, doğru ve dengeli arka plan oluşturma ile daha az artefakta sahiptir.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.418

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.537

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.647

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap