Play Store Sonunda Karanlık Mod Desteği Geldi
14 Eylül 2019
Mücahit
Paylaş

Google, uygulamalarının çoğunu karanlık temalarla güncelledi; Gmail ise en yeni katılımcı oldu . Play Store, nihayet, kendi başına karanlık bir tema alıyor gibi görünüyor. Gmail ve diğer Google uygulamaları gibi, Play Store’un karanlık teması koyu gri ve oldukça hoş görünüyor.

Ekran görüntülerinden anlayabileceğiniz gibi, Play Store karanlık teması ilk olarak XDA tarafından tespit edildi. Her ne kadar XDA, benzersiz veya yayınlanmamış özellikler göstermeleri için APK’lerle uğraşıyor olsa da, bunun basitçe Google’ın ünlü sunucu tarafı testlerinden birinin sonucu olduğu anlaşılıyor.

Google Play Store’un Karanlık Modu Görüntüsü

Söz konusu olan, Android 10 ve Play Store’un 16.6.25 sürümünü kullanan bir Pixel 2 XL idi. Sistem genelinde karanlık mod geçişi ayarlarda etkinleştirildi, ancak üçüncü taraf teması yüklü değildi . Ayrıca bu yeni özelliğin yönetimi, kullanıcıların kontrolüne bırakılmış durumda. Kullanıcılar, Google Play Store’u karanlık modda kullanmak istedikleri zaman basit birkaç ayarla bu modu aktif edebiliyorlar.

Özelliğin kullanıcılar için ne zaman sunulacağı tam olarak bilinmiyor ancak test aşamasına gelindiğine göre çok da uzun bir süre Karanlık Mod beklemek durumunda olmadıklarını söyleyebiliriz.Testlerin başarılı bir şekilde tamamlanmasından sonra bu özellik Android kullanıcıların hizmetine sunacaktır.