Samsung Galaxy A50 Dokunmatik Ekran İyileştirmeleri Geliyor
13 Eylül 2019
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Samsung Galaxy A50 bir rapora göre, dokunmatik ekran performansını artıran yeni bir yazılım güncellemesi almaya başladı. En son güncellemenin, kullanıcıların USB portu etrafındaki Galaxy A50’lerini arızalanmalarına karşı korumalarına yardımcı olmak için algoritmasını geliştirdiği de söyleniyor. 

Samsung, Ağustos Android güvenlik yamasını Galaxy A50’ye zorladıktan birkaç hafta sonra yeni yazılım güncellemesini yayınladı. Son güncelleme aynı zamanda akıllı telefonun parmak izi tanıma performansına ve batarya şarj etme algoritmasına yönelik iyileştirmeler içeriyordu.

En son yazılım güncellemesi Samsung Galaxy A50 yazılımı sürümü A505GNDXU3ASH4 getirir ve 210.70MB düzeyinde boyutlandırılacak, raporlar TizenHelp. Güncellemenin akıllı telefona getirdiği önemli değişikliklerden biri, dokunmatik ekranının gelişmiş performansı.

Kaynak tarafından paylaşılan ekran görüntüsündeki mevcut değişikliklere göre, Samsung, güncelleme sırasında algoritmasını geliştirmiştir. Algoritma, nemli bir konektör takılıysa akıllı telefonun şarjını kısıtlamak için USB portunu izlemek üzere tasarlanmıştır.

Ayrıca, yazılım güncellemesi görünüşte Samsung Knox Guard’ın dengesini artırıyor ve akıllı telefonun güvenliğini optimize ediyor. Ayrıca çeşitli stabilite iyileştirmeleri ve hata düzeltmeleri de var, ancak Android güvenlik düzeltme ekinde herhangi bir değişiklik yok.

Herhangi bir güvenlik yamasını içermeyen güncelleme nedeniyle Galaxy A50 şimdilik hala ağustos ayının güvenlik yamasına sahip.

Samsung Galaxy A50 için en son yazılım güncellemesinin Filipinler’de ilk aşamada başlatıldığı bildiriliyor. Bununla birlikte, önümüzdeki günlerde Hindistan dahil diğer pazarlara ulaşması bekleniyor.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.