Samsung Galaxy Note 10 Serisi, 25 Günde 1 Milyon Sattı
25 Eylül 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Samsung, küresel olarak bazı zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen, Samsung anavatanında Güney Kore’de oldukça iyi bir performans sergiliyor. Galaxy S10 5G’nin üstün satış performansının bir parçası olarak, yeni açıklanan Samsung Galaxy Note 10 serisi oldukça iyi satıyor. Bugün şirket resmi olarak 25 günde 1 milyon adet satış yaptığını duyurdu. Samsung, bu alanda yeni bir rekora da imza attı.

Samsung Galaxy S8 daha önce bir rekor kırmıştı ve piyasaya sürüldükten sonraki 37 gün içinde 1 milyondan fazla sattı. Samsung Galaxy Note10 ve Note 10+ performansının ilk ayı Samsung S ve Note serisinin en iyisi. Üstelik Galaxy Note 9’un iki katından fazla.

Önceki raporlara göre, Samsung Note 10 ve Note 10+ ön siparişleri sadece 10 günde 1,3 milyona ulaştı. Dolayısıyla, gerçek satış verilerinin bu kadar yüksek olması şaşırtıcı değildir. Beklendiği gibi, Plus modeli normal Note 10’dan daha fazlasını sattı ve toplam satışların% 67’si Galaxy Note 10+ ‘dan geliyor. Samsung ayrıca Galaxy Note 10/10 + müşterilerin ve 20’li yaşlarındaki müşterilerin sayısının Galaxy Note 9’a göre arttığını söyledi. Ancak, belirli rakamlar sağlamadı.

Genel olarak, Samsung Galaxy Note 10 ve Note 10+, Güney Kore’de yalnızca 5G’de kullanılabilir. Kore hükümetinin 5G şebekelerinin nispeten sınırlı olması nedeniyle, Samsung’un bu iki telefonun LTE modellerini başlatmasını istediği bildirildi. Ancak şirketin gerçekten bunu yapıp yapmayacağı belli değil. Müşteriler 5G modelinden daha ucuz bir LTE sürümü satın almayı seçebilirse, Güney Kore Not 10 ve Not 10+ satışları daha yüksek olabilir.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.