Samsung Galaxy S ve Galaxy Note Birleşebilir
22 Eylül 2019
Mücahit
Paylaş

Her yıl başarısızlıkla karşılaşan Samsung, Şubat ya da Mart aylarında bir dizi Galaxy-S markalı amiral gemisi ve Ağustos’taki bir etkinlikte yeni nesil bir Galaxy Note (ya da iki) açıklar. Ancak yeni bir söylentiye inanılacaksa, bu uygulama yakında sona erebilir.

Galaxy S ve Galaxy Note Bir Olabilir

Galaxy S10 serisi için bu yılın başlarında düzenlediği basın toplantısında Samsung , “çok uzun” olmasından dolayı ‘Galaxy S11’ markasıyla ilgili şüphelerini açıkça kabul etti ve gelecek yılın modellerinin adını taşımasının olası olmadığını açıkladı. 


Şirket ayrıca, Samsung’un Galaxy S ve Galaxy Note modellerini gelecekte bir noktada potansiyel olarak birleştirilmesi konusunda iç tartışmalar yaptıklarının bildirilmesinden yalnızca yedi ay sonra gelen bir yorumu “markayı birleştirmek” için iyi bir zaman olabileceğini belirtti .

Şimdi, Evan Blass , doğrudan bu tartışmaların devam ettiğini gösteren “sağlam bir kaynaktan” gelen yeni bir söylentiyi paylaştı. Ve şirket plana devam ederse, hepsi gelecek yıl en kısa sürede gerçekleşebilir.

Bu Değişim Nasıl Uygulanabilir?


Galaxy S ve Galaxy Note’un ilk yıllarında, ikisi arasında açık bir ayrım vardı. Bununla birlikte, Galaxy S6 ve Galaxy Note 5 dizilimlerinin 2016 yılında gelmesinden bu yana, farklar azaldı ve örtüşme belirgin şekilde arttı. Pek çoğu son Galaxy Note cihazlarının sadece S Pen ile Galaxy S modelleri olduğunu ve Samsung’un bunu tanıdığını gösteriyor.


Samsung’un planları aydınlatacağına dair kesin bir garanti yok – her şey hala “bu aşamada çok akıcı ve geçici” – ancak Galaxy S serisi ve Galaxy Note serisi, ‘Galaxy One’ olarak adlandırılan tek bir cihaz yelpazesinde birleştirilebilir. 2020 yılının başlarında Galaxy S11’in yerine gelirdi. Ancak gelecek yıl değişiklik için çok erken sayılırsa, şirket değişikliği on iki ay daha geciktirebilir.

Devam ederse, Samsung’un yeni dizilimi temelde “S Pen ile S serisi” olarak gösterilecektir. Kalemin tüm modellerde mevcut olması veya altında daha pahalı, daha pahalı cihazlar için ayrılması net değildir. planlar, ancak, ne olursa olsun, bu strateji Samsung’un yıllık lansman zaman çizelgesinde büyük bir boşluk bırakacaktır.

Samsung Galaxy Note’un Lansmanını Katlanabilir bir Smiral Gemisi ile Değiştirebilir


Kaynağa göre, Samsung içindeki umut Galaxy Note serisinin boşalttığı lansman noktasını Galaxy Fold’ün halefi ile doldurmak. Bu fikir, mevcut nesil Galaxy Fold’un hem satış hem de işlevsellik açısından gösterdiği performansa büyük ölçüde bağlıdır ve hala hurdaya çıkarılabilir, ancak bu, Samsung’un geleceğe yönelik vizyonunun inkar edilemez bir göstergesidir.


En yeni bilgilere göre, ikinci nesil Galaxy Fold , selfie kamera için küçük bir delik açan ve orijinali gibi yatay olarak değil de yaklaşmakta olan Motorola Razr’a benzer şekilde dikey olarak katlanan 6.7 inçlik esnek bir OLED ekrana sahip olacak. Bu özel modelin mevcut gen Galaxy Fold’den daha ince, daha kompakt ve gözle görülür derecede daha ucuz olması bekleniyor. Bununla birlikte, teknoloji yerine moda ve lüks ile ilgilenen alıcıları hedef almalıdır.

Samsung’un başka bir katlanabilir cihaz için planları olup olmadığı belli değil, ancak bu yılki Galaxy Fold’un doğrudan yerini alacak ikinci bir model oluşturmayı seçebilir. Böylece Seul merkezli şirket, daha küçük bir şey arayanlar ve cebe sığabilecek bir tablet benzeri deneyim arayanlar olmak üzere iki tüketici grubunu hedefleyebilecektir.