Samsung Pay Uluslararası Para Transferi Gerçekleştirilebilecek
11 Ekim 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Samsung, bu sabah bir Finablr şirketi olan Travelex tarafından desteklenen Samsung Pay’ın içine uluslararası para transferlerinin geldiğini duyurdu.

Samsung Pay’in kendisini kullanmaya benzer şekilde, ABD dışından para göndermek oldukça kolay olmalı; kullanıcılar artık doğrudan kayıtlı kredi ve banka kartlarından dünyadaki 47 farklı ülkeye para gönderebiliyor. Finablr’ın dağıtım yetenekleri sayesinde, para alıcıları, banka mevduatları ve nakit alımları dahil olmak üzere birçok ödeme seçeneğine sahip olacak.

Şimdilik, bu özellik yalnızca ABD’deki Samsung Pay kullanıcıları için geçerlidir. 2020’de ek pazarlara açılması bekleniyor.

Bunu duyurduktan kısa bir süre sonra Samsung, Mastercard ile ortaklaşa kurulan Samsung Pay Cash’i de duyurdu. Samsung Pay Cash, Samsung Pay hesabınızın cüzdanındaki sanal bir ön ödemeli nakit kartıdır. Bununla beraber, belirli bir hesaptan bir bütçe belirleyebilir ve fon kullanabilirsiniz, tıpkı Samsung Pay gibi, bir kartı kaydırabileceğiniz her yerde pratik olarak kullanabilirsiniz.

Hediye kartının aksine, Samsung Pay Cash, e-ticaret perakendecileri de dahil olmak üzere Samsung Pay ve Mastercard’ın kabul edildiği her yerde kullanılabilir. Alışveriş yapmak için Samsung Pay Cash kullandığınızda, Samsung Rewards puanı kazanırsınız; Samsung ürünleri, anında kazanılan ödüller ve daha fazlası için puanlar kazanılabilir.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.