Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Samsung Rekor Kar Açıkladı
Samsung Rekor Kar Açıkladı

Samsung Rekor Kar Açıkladı

Güney Kore elektronik devi  en büyük işletme kârını bildirdi. , sadece kendi cihazlarında üretmekte olduğu işlemcileri kullanmakla kalmıyor, aynı zamanda  gibi müşterilere de satıyor .

Samsung, üçüncü çeyrek faaliyet karının bir önceki yıla göre yaklaşık % 21 artışla 17.57 trilyon won (15.4 milyar $) olduğunu söyledi. Samsung ayrıca bir önceki yıla göre yüzde 5,5 artışla 65.46 trilyon won (57.48 milyar $) gelir elde etti.

Samsung yaptığı açıklamada, “Üçüncü çeyrekte, faaliyet karı esas olarak Hafıza İşinin devam eden gücü ile hareket eden şirket için çeyreklik yüksek bir seviyeye ulaştı.” Dedi.

Genel olarak, Samsung’un yarı iletken iş kolu karı yüzde 37 artışla 13.65 trilyon won kazandı (11.98 milyar dolar), gelir ise yüzde 24 oranında artarak 24,7 trilyon won (21.75 milyar $) oldu.

Samsung dünyanın en büyük telefon ve TV yapımcısı olarak bilinir, ama aynı zamanda gezegende başka bir şirket daha fazla bellek yongaları satıyor. Geçtiğimiz yıl, Samsung, uzun vadede lider Intel’i geride bırakarak gelir bakımından dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi oldu .

Samsung’un bölümü de oldukça fazla ücret ödemedi. Üçüncü çeyrekte, Samsung’un işletim karı bir önceki yıla göre yüzde 32 düşüşle 2,22 trilyon won’a (1.94 milyar $) geriledi. Sıralı olarak, gelir yüzde 10 düştü.

Samsung’un amiral gemisi  ve S9 Plus , 16 Mart’ta daha iyi kameralar ve gelişmiş ses kalitesiyle pazara çıktılar, ancak raflardan tamamen çıkmadılar. İkinci çeyrekte – Galaxy S9 satışlarının ilk tam dönemi – Samsung, diğer büyük telefon üreticilerinden daha fazla pazar payı kaybetti ve 2013’ün ikinci çeyreğinden bu yana en kötü performansını sergiledi.

Samsung, Galaxy S9 ve S9 Plus’ın satışlarının çeyrek dönemde “katı” olduğunu belirtti. Ancak bu kârlar, orta ve düşük seviyeli cep telefonlarının satışlarının yanı sıra artan promosyon maliyetleri ve negatif para etkisi ile karşı karşıya kaldı.

Dördüncü çeyrekte, Samsung gönderilerinin artmasını bekliyor, ancak artan promosyon maliyetleri nedeniyle kazançların büyük olasılıkla zarar göreceği konusunda uyardı.

Pazar araştırmacısı Strategy Analytics’in en yeni verilere dayanarak verdiği habere göre , pazar araştırmacısı 2017 yılının aynı çeyreğine kıyasla yüzde 10 daha az telefon göndermesine rağmen Samsung ikinci çeyrekte akıllı telefon koltuğunu korudu.İşletme, küresel mobil pazar çeyrekte yüzde 3 düşüş gösterdi Daha uzun değiştirme oranları, azalan taşıyıcı sübvansiyonları ve yeni tasarım yeniliklerinin eksikliği nedeniyle.

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde akıllı telefon, ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir