11 ay önce
11 ay önce

Samsung’dan Akıllı Telefonunuzu Temiz Tutmaya Yönelik İpuçları

Tam el yıkama ve diğer hijyenik uygulamalar günlük hayatımızın önemli yönleri haline geldiğinde, akıllı telefonlarımızı temiz tutmak, mobil cihazlarımızla ne kadar etkileşim kurduğumuz göz önüne alındığında, kendi kendini hijyen rutinlerimizin önemli bir bölümünü oluşturmalıdır.

Peki, akıllı telefonunuzu kullanmaya ve hijyenik kalmaya nasıl devam edebilirsiniz? Akıllı telefonunuzu etkili ve güvenli bir şekilde nasıl temizleyebileceğinize dair bazı öneriler için okumaya devam edin.

Neden Akıllı Telefonunuzu Temizlemeniz Gerekiyor?

Küresel danışmanlık firması Deloitte tarafından yapılan bir araştırmaya göre , Amerikalı kullanıcılar akıllı telefonlarını günde 14 milyar kez görüyor ve her bir kullanıcı günde ortalama 52 kez telefon alıyor. Uzaktan çalışma ve uzaktan iletişim aşamasına girdiğimizde, bu rakamlar sadece artacak şekilde ayarlanmıştır.

Samsung Medical Center‘da Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Merkezi Direktörü Dr. Doo-Ryeon Chung, “Çalışmalarımız bize virüslerin plastik veya metal yüzeylerde 2 veya 3 güne kadar hayatta kalabileceğini gösteriyor. “Akıllı telefonunuzu güvenle kullanabilmek için cihazınızı temiz tutmanız şart.”

En İyi Uygulama Akıllı Telefon Hijyeni

Galaxy cihazınızı temiz tutmaya çalışırken hatırlamanız gereken ilk şey genel temizleyiciler, basınçlı hava spreyleri veya dezenfektan ve ağartıcı bazlı ürünler kullanmak değildir. Bunlar, evdeki hijyenik ortamlardaki ortak alanların korunmasında yararlı olsa da, bu çözümler ekranı parmak izi bulaşmasından koruyan akıllı telefonunuzun ekranı üzerinde oleofobik kaplama katmanını soyabilir veya hasar verebilir.

Temizlikten sonra Galaxy akıllı telefonunuzla en iyi deneyimi yaşamaya devam etmek için cihazınızı tamamen kapattığınızdan ve kılıfını, kablolarını ve diğer aksesuarlarını çıkardığınızdan emin olun. Bunu yaptıktan sonra, cihazın dışını silmek için tiftiksiz bir mikrofiber bez kullanın.

Gerekirse, hipoklorik asit bazlı (50-80ppm) veya alkol bazlı (% 70’in üzerinde etanol veya izopropil alkol) ürün gibi az miktarda damıtılmış su veya dezenfektan kullanabilirsiniz.

Ancak bunları her zaman mikrofiber bezinize uygulayın. , doğrudan telefonunuza değil ve telefonunuzun açıklıklarına herhangi bir sıvı girmemesine dikkat edin. Bezinizi dezenfektanla nemlendirin ve temizlemek için cihazınızın önünü ve arkasını hafifçe silin.

Kayışlarını çıkardıktan sonra Galaxy Watch‘ınızın saat yüzünü temizlemek için yukarıdaki yöntemlerin aynısını kullanabilirsiniz. Deri veya kauçuk yüzeyler için bu tür dezenfeksiyon yöntemlerinden kaçınılması gerekse de, Galaxy akıllı telefonunuzun ekranı ve Galaxy Watch’unuzun saat yüzü gibi cam, seramik ve metal yüzeyler için uygundur.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap