Samsung’un 120 Hz Ekran Desteğine Yeni Güncellemesi
4 Aralık 2019
Mücahit
Paylaş

Yüksek yenileme hızına sahip akıllı telefonları gittikçe daha sık görüyoruz ve şimdi Samsung’un uçağa atladığı görülüyor. Bazı Samsung cihazlarında en son Android 10 beta sürümünde yeni bir gizli ayar, şirketin 120Hz ekranlı telefonlar hazırladığını açıkça gösteriyor.

120Hz ekranlar teknik olarak yeni değil – Razer birincisini birkaç yıl önce teslim etti . Bununla birlikte, daha yüksek yenileme hızları, akıllı telefonlarda şimdiye kadar yalnızca minimum kabul gördü. OnePlus 7 serisi kullanır 90Hz OLED paneller Google’ın Piksel 4 yaptığı gibi , ancak 120Hz panellerin sadece şimdiye kadar Razer ve Asus’un akıllı oyun içinde kullanılmıştır.

İronik olarak, Samsung, diğer akıllı telefonlarda kullanılan yüksek yenileme oranlı ekranların çoğunu üretti, ancak şirketin kendi 2019 serisi bu teknolojiyi içermiyordu. Görünüşe göre, bu gelecek yıl değişecek.

Samsung Galaxy Note 9’daki en son Android 10 beta ayarlarında gizlenmiş, 60Hz ve 120Hz arasında geçiş yapma seçeneği var. Mevcut donanımda bu geçiş açıkça bir şey yapmaz, ancak Samsung’un bu işlevi gelecekteki bir cihaz için hazırladığını kuvvetle ima ediyor.

Buz Evren ayrıntıları ayarlar menüsünün bu bölümde aygıt 60Hz, 120Hz için sopa mümkün olduğunda veya anahtar ileri geri ikisi arasında sopa anlamına açıklıyor. Başka bir Twitter kullanıcısı ayrıca , 120Hz yenileme hızını kullanan uygulamalar için bir seçim seçeneği gösteren yukarıda da görebileceğiniz gibi bir ekran görüntüsü paylaştı .

Samsung’un akıllı telefonlarında 120Hz’lik bir ekran kullanmaya başlaması planlanmıyor ama Galaxy S11 göreceğiz gibi gözüküyor.