Skype Mesajlaşma Özelliği
3 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Skype En iyi görüntülü arama uygulaması olduğu biliniyor ve bir dereceye kadar mesajlaşma özelliğinin biraz az gelişmiş olması nedeniyle. Bugün şirket, bu görüntüyü rakip uygulamalardan daha da farklılaştırmayı amaçlayan Skype’ın sohbet özelliklerinde bir dizi iyileştirme ile değiştirmek için çalışmalara başladığı görülüyor. Yeni özelliklerden en kullanışlı olanlarından biri Mesaj Taslakları desteğidir.

E-postaya benzer şekilde, Skype’ta yazdığınız, ancak henüz göndermediğiniz tüm iletiler, ekli bir “taslak” etiketi ile görüşme içine kaydedilir. Bu şekilde bitirmek ve daha sonra göndermek için mesaja geri dönebilirsiniz.

E-posta dışında ne kadar modern iş ve kişisel iletişim gerçekleştiği göz önüne alındığında, diğer mesajlaşma istemcilerinin de benimsemelerini görmek harika bir özellik.
İnsanlar, yıllardır iMessage metinlerini tasarlama ve zamanlama yeteneğini istediler o kadar ki akıllıca geliştiriciler tüketicilerin ihtiyaçlarını karşılamak için uygulama tabanlı geçici çözümler icat ettiler. Hatta bazı insanlar, metinlerini Not Defteri’ne yazıp, doğru zamanda göndermelerini bekliyorlar.
Başka bir e-postadan ilham alan ek olarak, Skype ayrıca önemli mesajları yer imlerine ekleyebilme özelliğini de tanıtıyor. Bu seçeneğe erişmek için, bir mesaja uzun süre basmanız (cep telefonunda) veya sağ tıklatmanız (masaüstünde), sonra da “Yer İşareti Ekle” seçeneğine dokunmanız veya tıklamanız yeterlidir.

Ayrıca, mesajları, göndermeden önce fotoğrafları, videoları ve dosyaları önizleme yapabileceksiniz ve kayda değer bir gelişme, ancak özellikle yenilikçi olmaktan ziyade diğer iletişim uygulamalarına yetişmekle ilgili bir şey.

Ve aynı anda bir grup fotoğrafı veya videoyu paylaşıyorsanız, Skype şimdi düzgün bir şekilde düzenleyecektir. Çok sayıda fotoğraf içeren ezici alıcılar yerine, fotoğraflar sosyal medyada gördüklerinize göre daha yaygın olacak şekilde gruplandırılmıştır. Yani, sadece birkaçı gösterilir, gerisi daha fazla görmek için tıklamanız gereken “+” düğmesinin arkasına gizlenir.

Mesajlaşma geliştirmeleriyle ilgili olmayan Skype, Windows, Mac ve Linux’un tüm sürümleri için bölünmüş pencere desteğini de kullanıma sundu. (Windows 10 desteği zaten mevcuttu.)
Hala kullanımda eski mesajlaşma uygulamalarından biri olarak, Skype artık 300 milyon aylık aktif kullanıcıyla en popüler olan WhatsApp adlı 1,5 milyar için, bir örnek.
Bununla birlikte, ekibini Snapchat’ı klonlamaktan ziyade gerçek tüketici eksiklerini isteklerini çözmeye geri döndüğünü görmek güzel bir şeydi . (Neyse ki, bu değişiklikler geri alındı .) Skype’ın kalan kullanıcılarının takdir ettiği şey, uygulamanın kullanım kolaylığı ve verimlilik odağıdır ve bu değişiklikler o yöne odaklanır.
Şirket, yukarıda belirtilen bölünmüş görünüme genişletilmiş erişimin dışında, diğer tüm yeni özelliklerin tüm Skype platformlarında yayıldığını söylüyor.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.