12 ay önce
12 ay önce

Snapchat Koronovirüs Salgınından Sonra Daha Fazla Kullanılmaya Başlandı

Snapchat, pandemi için optimize edilmiş bir ürün geliştiriyor. Her zamankinden daha fazla orijinal içeriğin yanı sıra insanların oynaması için oyunlar ve artırılmış gerçeklik lensleri, insanları ekranlarına ve uygulamada normalden daha uzun süre tutuyor.

Strateji işe yarıyor. Şirket bugün yaptığı çağrıda günlük aktif kullanıcılarını bu çeyrekte 11 milyon ve yıllık % 20 oranında büyüttüğünü söyledi. İlk çeyrekte 60 Snapchat şovu 10 milyondan fazla izleyiciye ulaştı ve 20 milyondan fazla kişi Mart ayında çıkış yapan bir Snap Original izledi. Arkadaşlarla iletişim de Mart ayının son haftasında Ocak ayının son haftasına göre yüzde 30’un üzerinde arttı ve virüsün en fazla etkilediği alanlarda yüzde 50’den fazla artış oldu.

Tüm bunlar şirket için iyi bir haber olmasına rağmen, Snap’in hâlâ gelirlerinin önemli bir kısmının reklamlardan elde ettiği gerçeğini değiştirmiyor. Reklam sektörününde koronavirüs salgınından dolayı ekonomik krizden en çok etkilenen sektör olduğunu açık açık görüyoruz. Şirket, geçen yılın ilk çeyreğine göre % 44 artışla 2020 birinci çeyrek gelirinde 462 milyon dolar ulaştı. (Önceki çeyrekten daha az, ancak bu bekleniyor. Dördüncü çeyrek genellikle şirketlerin en büyük çeyreği. Gelir olarak en üst seviyeye ulaştırıldığı dönemlerdir.)

Snap’in genel müdürü Jeremi Gorman, şirketin satış ekiplerini “oyun, ev eğlencesi, e-ticaret ve tüketici ambalajlı ürünler de dahil olmak üzere pandemi nedeniyle işte bir artış görebilecek markalara odakladığını” belirtti.

“Satış ekiplerimiz, bu zor zamanlarda marka ortaklarımızın düşünceli mesajlar üretmesine ve Snapchatters için değerli deneyimler yaratmasına yardımcı olmaya odaklandı” dedi. “Snapchat nesli ile en iyi nasıl konuşulacağı konusunda markalarla ortaklık kuruyoruz ve evde ve çevrimiçi ortamda daha fazla zaman geçirirken yeni ürün ve hizmetleri keşfetmelerine yardımcı oluyoruz.”

Çevrimiçi reklamcılık işletmeleri, sosyal mesafe kısıtlamaları nedeniyle işletmeler kapandıkça daha çok kraterleşti ve dünya çapında seyahat durduruldu. Medya işi özellikle zor durumda. Yerel işletmeler reklamları geri çekiyor ve daha büyük markalar bu ekonomik belirsizlik döneminde kendi işlerini sürdürme çabalarına odaklanıyor. Snap, reklam gelirleriyle her zaman Google, Facebook ve Twitter ile rekabet etti, ancak farklı markaların bütçeleri sıkılaştıkça Snap, reklam verenlerin pazarlama paralarını çok daha küçük bir platform olan Snap’te neden harcaması gerektiğinden bu platformlardan daha cazip bir durum ortaya koymak zorunda kalacak.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap