Snapdragon 865+ Yakında Duyurulacak
1 Temmuz 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Geçtiğimiz yıl Qualcomm , daha hızlı grafiklere sahip olan Snapdragon 855′in hız aşırtmalı bir versiyonunu duyurdu ve muhtemelen bu yıl olacak. Döngü orta yenilemenin üçüncü çeyrekte gelmesi bekleniyordu ve görünüşe göre, sızan Buz Evreni ( Android Otoritesi aracılığıyla ) Snapdragon 865 Plus‘ın Temmuz ayında açıklanacağını iddia ettiği için plan değişmedi.

Daha önce Snapdragon 865 Plus‘ın Çin kaynaklı bir raporun Meizu’nun Pazarlama Baş Sorumlusu’na atıfta bulunarak gelmeyeceğini iddia ettikten sonra gerçekleşip gerçekleşmeyeceği konusunda bazı karışıklıklar vardı . İddia yakında teknoloji blog yazarı Digital Chat Station tarafından sorgulandı.

Samsung Galaxy Note 20, Snapdragon 865 Plus tarafından desteklenen ilk telefon olacak.

Birkaç gün önce, Ice Universe, Samsung Galaxy Note 20’nin Snapdragon 865 Plus tarafından güçlendirileceğini  ve şimdi bir lansman tarihi ile geri döndüğünü iddia etti .

Kaputun altında yeni çip olacak olan diğer telefonlar arasında Galaxy Z Flip 5G, OnePlus 8T ve ASUS ROG Phone III yer alıyor .

Snapdragon 865 Plus SoC’nin teknik özellikleri henüz bilinmiyor, ancak muhtemelen Snapdragon 865’e göre büyük bir yükseltme olmayacak. Değişiklikler görünüşte marjinal olarak iyileştirilmiş CPU performansı, daha hızlı grafik oluşturma ve oyun optimizasyonu içeriyor. 

Bu nedenle, Snapdragon 865 tarafından beslenen bir el cihazına sahipseniz, Snapdragon 875 ile çalışan telefonlar çıkana kadar beklemek daha iyi bir fikir olabilir . 

Yeni çip dayalı olacak 5 nm süreci daha hızlı ve daha enerji tasarruflu Buna ek olarak 7nm Snapdragon 865. yerine, bildirildiğine yeni ile gelecek yapacak,  X60 5G silikon içinde gömülü olacak ana bant, . Yeni modem, mevcut Snapdragon X55 modemden daha yüksek hızlar sunacak ve SoC ile entegrasyonu da 2021 Android amiral gemisinin maliyetini düşürebilir.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.