Snapdragon 865+’ın Yakında Duyurulacak
6 Temmuz 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Qualcomm Snapdragon 865+ SoC edilir geliyor öyle görünüyor. Bu çip şimdiye kadar bir dizi söylentide bahsedildi, ancak somut bir şey yok. Pekala, güvenilir bir bilgi ortaya çıktı.

Tweet’lerinden birinde tanınmış bir bahşiş olan Ice Universe, Galaxy Note 20 Ultra’nın Snapdragon 865+ tarafından besleneceğini belirtti. Bu, Snapdragon 865+ ürününün geldiğini hemen hemen doğrular.

Buz Evreni, sızıntılar söz konusu olduğunda genellikle dikkat çeker, bu yüzden söylediklerine inanmak için bir nedenimiz var. Bu tweet’te Galaxy Note 20 Ultra‘da biraz bilgi paylaştı, ilgileniyorsanız buraya tıklayın.

Tipster, çip hakkında herhangi bir bilgi paylaşmadı. Yani, bu noktada, sadece Snapdragon 865+ ‘nin ne getireceğini tahmin edebiliriz. Şansı, Snapdragon 865 üzerindeki faydalarının, Snapdragon 855+’nin 855’in üzerindeki avantajlarına benzer olmasıdır.

Başka bir deyişle, Snapdragon 865+ muhtemelen Snapdragon 865’e göre daha yüksek saat hızları sunacaktır. Bunun da ötesinde, belki de oyun bölümünde başka avantajlar da bekleyebilirsiniz.

Snapdragon 855+, özellikle oyunla ilgili bazı iyileştirmeler getirdi. Yine de önemli bir şey yok, bu yüzden Snapdragon 865+ ve 865 arasında büyük bir fark beklemiyoruz.

Bu yongaların her ikisi de bir bakıma şirketin amiral gemisi teklifleri olacak. Akıllı telefon üreticileri, Snapdragon 865+ ürününü kullanmaya başlar başlamaz tercih etmeye başlayacak.

İlginç olan, Snapdragon 865+ ‘nın 5G modem olmadan kullanılabilir olup olmayacağıdır. Bunun gerçekleşeceğinden şüpheliyiz, çünkü Snapdragon 865 değil, görmek ilginç olacak.

5G modem paketin zorunlu bir parçası değilse, Snapdragon 865+, Snapdragon 865’ten daha uygun olabilir. Bu, akıllı telefon fiyatlarını da etkileyecektir.

Qualcomm temel olarak akıllı telefon OEM’lerini Snapdragon 865 ile bir 5G modem ekleyerek bu yıl 5G sunmaya zorladı. Snapdragon 765, iki varyantla geliyor. Biri 5G modemi ve diğeri olmadan.

5G kesinlikle bu noktada olması gereken yerde değil. 5G işlevselliği için bir telefon almak, insanların büyük çoğunluğu için mantıklı değil.

Yani, seçeneklerin olması güzel olurdu, ancak Snapdragon 865+ ile alacağımızdan şüpheleniyoruz. Durum ne olursa olsun, Snapdragon 865+ geliyor, bu yüzden hazır olun.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.