Spotify, Android TV Uygulamasına Arayüz Yenilikleri Yaptı
26 Nisan 2020
Emrah GENÇ
Paylaş

Evinizdeki en iyi hoparlörler genellikle TV’nize takılı olanlardır ve şimdi Spotify, Android TV uygulamasına müziğinizi büyük ekranda çalmayı kolaylaştırmak için yeni bir adım atıyor.

Bu hafta Android TV kullanıcılarına sunulan Spotify, Android TV uygulamasını tamamen yeniden tasarladı. Bu yeniden tasarım, dinlediğiniz bantlara ve albümlere dayanan arka plan görüntülerinin yanı sıra gezinme için yeni bir kenar çubuğu da içerir. 

Bu kenar çubuğunda Ana Sayfa, Arama, Kitaplığınız ve Hesap için sekmeler bulunur. Bunlar Spotify mobil uygulamasından oldukça tanıdık olmalıdır.

Giriş sekmesi son çalınan albümleri veya çalma listelerini içerir ve altında kullanıcının Günlük Karışımını, önerilen radyo istasyonlarını ve önerilen diğer içerik biçimlerini içeren bölümler vardır. 

Arama sekmesi aynı zamanda daha önce Spotify’ın Android TV uygulamasında bulunmayan “Türler ve Ruh Halleri” seçeneklerini de sunar.

“Kütüphaneniz” sekmesi altında Spotify’ın genel organizasyonu TV’ler için daha iyidir. Podcast’ler artık çalma listesi ve albüm bölümleri altında da yer alıyor.

Yeniden tasarım, albüm veya çalma listesi ekranlarını kapsamaz, ancak bu değişmeden kalır ve yine de çok yavaş kaydırma özelliğine sahiptir. Şimdi Yürütülüyor ekranına da dokunulmaz.

Son olarak, Hesap sekmesinde, “Şarkı Sözlerinin Arkasında” özelliği için bir geçiş ve kullanıcı oturumunu kapatma veya kullanıcı arasında geçiş yapma yeteneği bulunan Şartlar ve Koşullar bulunur.

Bu güncellenmiş tasarıma Google Play Store’dan ulaşılabilir . Xiaomi’nin Mi Box gibi cihazlarda performans şikayetleri olsa da, tüm modern Android TV cihazlarında sorunsuz çalışıyor.