Spotify Kendini Geliştirmeye Devam Ediyor
9 Temmuz 2020
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Spotify bugün mevcut olan en popüler müzik akışı hizmetlerinden biridir, ancak diğer tüm ürünler gibi diğerleriyle daha iyi rekabet edebilmek için gelişebilir. YouTube Music’in izinden giden Spotify, “Now Playing” kullanıcı arayüzünde yeni bir video oynatıcı oluşturmaya başlıyor.

Jane Wong tarafından etkinleştirildiği ve Twitter‘da paylaşıldığı için Spotify, “Now Playing” ekranı için o ekranda gösterilen içerik için farklı seçenekler sağlayan sekmeli bir arayüz oluşturmayı planlıyor. Bu yeni sekmelerde tipik albüm kapağı “Canvas” ve tamamen yeni bir video bölümü bulunur.

Canvas”, albüm kapağı yerine kısa bir video klip gösteren Spotify özelliğidir. Tam bir müzik videosu değil, ama düzgün küçük bir animasyon.

Yine de yeni, muhtemelen Spotify uygulamasında tam müzik videolarını gösterecek olan video sekmesidir. Spotify geçmişte video içeriği entegre etti, ancak bugünkü haliyle, içeriğin bulunması zor ya da çoğu şarkı ve albüm için tamamen mevcut değil.

Şu anda etkin durumda olan Spotify, burada ne yapacağını “hala araştırdığını” söylüyor, ancak sonuçları açık. Spotify, kesinlikle YouTube Müzik‘in sunduğu gibi , bu bölümde bir çeşit tam müzik videosu göstermeyi planlıyor .

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.