12 ay önce
12 ay önce

TikTok 2 Milyar İndirmeye Ulaştı

TikTok, popüler video paylaşım uygulaması, hızla büyümeye devam ediyor.  Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisiyle birlikte insanların kendini eğlendirecek yollar aramaya başladığığını ve ilk tercihlerinin TikTok olduğu gözüküyor.

SensorTower Çarşamba günü yaptığı açıklamada , küresel uygulama ve Douyin adlı Çince sürümünün Google Play Store ve Apple’ın App Store‘da 2 milyar indirmeye ulaştı.

TikTok Facebook’tan sonraki ilk uygulaması, WhatsApp, Instagram ve Messenger SensorTower TechCrunch’a verdiği demeçte, 1 Ocak 2014’ten bu yana 2 milyar indirme rakamını aşacak. (SensorTower o tarihte uygulama analizine başladı.)

Android geliştiricisi Google’dan bir dizi uygulama , Gmail ve YouTube da dahil olmak üzere 5 milyardan fazla indirmeyi topladı, ancak çoğu Android akıllı telefona ve masaya önceden yüklenmiş olarak geliyorlar.

Bir uygulamanın büyümesini değerlendirmek için önemli bir ölçüm olan TikTok‘un 2 milyar indirme kilometre taşı 1,5 milyar indirme sayısını ulatıktan beş ay sonra sürede geliyor . Özellikle karantina günlerinde evlerinde kalan kullanıcıların daha fazla sosyal platformlara akın ettiğini gösteriyor. 

Son çeyrekte, TikTok 315 milyon kez indirildi , herhangi bir uygulama için en fazla indirme sayısı ve 2018’in 4. çeyreğinde önceki en iyi 205,7 milyon indirme sayısını aştı. Facebook’tan WhatsApp, İndirilenlerin hacmine göre en popüler ikinci uygulama olan SensorTower, TechCrunch’a verdiği demeçte, bu yılın ilk çeyreğinde yaklaşık 250 milyon indirme gerçekleştirdi.

Uygulama popülerlik kazandıkça daha fazla gelir elde ediyor. Kullanıcılar, beş ay önce 175 milyon dolardan bugüne kadar TikTok‘a yaklaşık 456,7 milyon dolar harcadı. Bu harcamanın çoğu – yaklaşık % 72.3 – Çin’de gerçekleşti. ABD’deki kullanıcılar uygulamada yaklaşık 86,5 milyon dolar harcadı ve bu da ülkeyi gelir açısından TikTok için ikinci en önemli pazar haline getirdi.

Sensor Tower’da bir stratejist olan Craig Chapple, tüm indirmelerin 2017’de Çin dışında başlatılan ve bir “büyük kullanıcı edinme kampanyası” yürüten TikTok kadar organik olmadığını söyledi. Ancak, indirme sayısındaki artışın bir kısmını, yeni uygulamaları aramaya her zamankinden daha fazla kişi yönlendiren COVID-19 salgınıyla ilişkilendirdi.

Sensor Tower’a göre , TikTok‘un en büyük uluslararası pazarı olan Hindistan, uygulamanın indirmelerinin % 30,3’ünü oluşturuyor . Uygulama, dünyanın ikinci büyük internet pazarında 611 milyon kez indirildi.

Bir platformun bakış açısından, TikTok‘un tüm indirmelerinin % 75,5’i Google Play Store üzerinden gerçekleşti. Ancak harcamaların büyük çoğunluğu Apple‘ın (456 milyon dolarlık 435,3 milyon dolar) Apple kullanıcılarından geldi. 

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.537

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.647

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.358

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.311

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.416

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.091

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap