11 ay önce
11 ay önce

Tim Cook Apple News’in 125 Milyon Kullanıcı Sayısına Ulaştı

Apple News’in aktif kullanıcıları, şirketin haber platformu şu anda aylık 125 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı , bu yılın başından bu yana yaklaşık 25 milyon kullanıcı artışıyla Teknoloji devi coronavirüs krizi sırasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. 

2020 yılının ilk çeyreğindeki kazanç çağrısı sırasında Apple News için 100 milyondan fazla kullanıcı bildirdi. Apple CEO’su Tim Cook, bu yılın ikinci mali çeyreğine ilişkin kazanç çağrısı sırasında Perşembe günü haberi paylaştı . Tim Cook, 2015’te ilk kez yayınlanan Apple News’un, otantik kaynaklardan en son koronavirüs haberlerini sağladığını ve Apple News’in aylık aktif kullanıcı tabanının 125 milyona yükseldiğini söyledi.

Yukarıdaki rakamlardan, artan kullanıcı sayısının, koronavirüs güncellemeleriyle ilgili otantik ve güvenilir haberler almak için Apple‘ın haber platformunu kullandığını söyleyebiliriz.

Tim Cook, Apple‘ın çeyrek dönemdeki performansını paylaştıktan sonra bu sayıyı açıkladı. Şirketin ürün geliri yıldan yıla düştü, ancak hizmet geliri arttı. Hizmet gelirleri söz konusu olduğunda, şirket ilk çeyrek boyunca 13,35 dolar kazandı. Apple’ın hizmet geliri, şirketin 2019 yılının ikinci çeyreğinde Hizmet geliri yaklaşık 11,45 milyar dolar kazandığından, geçen yılın performansına göre yaklaşık 1,9 milyar dolar arttı.

Geçen yıl, şirket Apple News’in ücretli bir sürümünü yayınladı. Ücretli sürüm ‘Apple News +’ olarak adlandırılır ve kullanıcılara ücretli duvar dergilerine ve haber sitelerine erişim sağlar. Paywalled web siteleri, içeriğe erişmek için ücretli aboneliği olmayan kişileri kısıtlar ve Apple News +, abonelerine aylık yalnızca 9,99 ABD doları erişim sunar.

Apple, aylık 125 milyon aktif kullanıcının kaçının Apple News + ‘nın ücretli aboneliklerini kullandığını belirtmedi. Ancak yine de, pandemik kriz sırasında Apple News’in kullanıcılar arasında nasıl giderek daha popüler hale geldiğini belirtmek gerekir. Apple News, hizmetin mevcut olduğu çeşitli ülkelerden kullanıcılar arasında güvenilir bir haber platformu olarak görülüyor.

Şirket geçen yıl ‘Apple News +‘ yı tanıttı ve Apple bu aktif aktif kullanıcılardan kaç tanesine Apple News + abonesi olduğunu açıklamadı.


Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap