Ana Sayfa / Uygulamalar / Tumblr Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı
Tumblr Uygulaması App Store'dan Kaldırıldı

Tumblr Uygulaması App Store’dan Kaldırıldı

uygulaması, ’ın indirme mağazasından gizlice çekilmekte olan popüler blog hizmeti için yazılımı ile ’dan kayboldu. Her ne kadar ortadan kaybolmasının ardında yatan sebep olmasa da, Tumblr’ın Apple’ın uygunsuz içerikle ilgili politikalarını zarar verdiğine dair spekülasyon yapıldı.

Şu anda, App Store’daki Tumblr uygulaması aramaları yalnızca üçüncü taraf tarayıcılarla sonuçlanmaktadır. Ancak resmi bulunabilecek bir yer değil.

Tam olarak, uygulamanın kaldırılmasının nedeni bu noktada belirsizdir. Tumblr, uygulamasının ortadan kaldırıldığını doğruladı. Ancak, uygulamanın yokluğu için bir açıklama yapılmadı.

“Biz uygulamasıyla ilgili sorunu çözmeye çalışıyoruz ve kısa süre sonra tekrar tam olarak işlevsel olmayı ümit ediyoruz,” diyor şirket açıklamada . “Bunu anlayışınız kadar sabrınız için minnettarız ve paylaşacağımız haberler olduğunda bu makaleyi güncelleyeceğiz.”

O zamandan beri Tumblr’ın personeli iki daha yayınladı. Şirket, uygulamanın kaldırılmasından sonra “iOS uygulamasıyla ilgili sorun üzerinde çalışıyoruz” dedi. “Burada her şeyi düzelttikten hemen sonra size haber vereceğiz.”

Bugün bu sabah itibariyle resmi kelime, bir düzeltmenin hala devam eden bir çalışma olduğudur. Tumblr, “Ekibimiz bu sorunu iOS uygulamasıyla çözmek için çalışıyor.”

Sorun ilk olarak geçtiğimiz hafta, App Store’un Güvenli Mod devre dışı bırakıldığında yalnızca Tumblr uygulamasını göstereceğini belirten PiunikaWeb tarafından bildirildi . Kısa bir süre sonra, uygulama tamamen mağazadan kayboldu. Bu arada, zaten yüklü olan kullanıcılar, tüm özellikleri kullanarak sorun bildirdiler.

Ne Tumblr, ne de Apple’ın yorumunda bulunmamış olsa da, uygulamanın App Store’un uygunsuz içerikle ilgili politikalarına aykırı olduğuna dair spekülasyon var. Kesinlikle, yetişkin içerik Tumblr kullanıcılarının siteden yaptığı birçok amaç arasındadır. Sayfalarında müstehcen içerik paylaşan Tumblr kullanıcıları, “NSFW” etiketini kendileri atayarak, bu sayfaların diğer aramaların yanı sıra normal aramalarda gösterilmesini engeller.

Daha önce bir iOS cihazında Tumblr’ı indirmiş olanlar için olası bir geçici çözüm var. App Store’daki “Satın Alınan” sekmesinin, yüklenecek uygulamanın bir kopyasına sahip olması gerekir. Ancak, şu anda tam işlevlerin bulunmadığı şikayetleri ele almaya devam etmemektedir.

Bu gerçekten bir içerik sorunuysa, Tumblr kendisini yüksek profilli şirkette bulur. Bu yılın başlarında Apple, terörist iletişimi için kullanıldığını iddia ettikten sonra Telgraf uygulamasını kaldırdı. App haziran ayında restore edildi.

Bir önceki yazımız olan İOS 12 Pazarı Ele Geçirme Yolunda İlerliyor başlıklı makalemizde apple, ios ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Byte Uygulaması

Twitter, Vine’ı kapatmaya karar vermesinden bu yana iki yıldan fazla oldu ve o zamandan bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir