Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu
Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu

Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu

Eylül ayında,  yeni bir optik kalp atış hızı sensörü, izleme ölçütleri ve daha fazlasını sunan Polar  V ve Polar  M ile en son giyilebilir saatlerini duyurdu . Spor saatler artık satın alınabilir ve ön sipariş şeklinde satışa sunuluyor.

Hem Vantage M hem de Vantage V, Polar’ın web sitesinden satın alınabilir  . Vantage M sana 280 dolara mal olacak. Vantage V biraz daha pahalı, siyah, turuncu ve beyaz renklerde 500 $ ‘dan geliyor, orta ve büyük boyutlarda – küçük gruplar yaklaşık 10 $ karşılığında satın alınabiliyor. Ayrıca 50 $ daha fazla Vantage V ve Polar H10 kalp atış hızı monitörü ile birlikte gelen kalp atış hızı paketini de seçebilirsiniz.

Çoğunlukla Vantage M ve Vantage V aynı özelliklerle doludur. Polar Precision Prime – Polar’ın yeni bilek tabanlı kalp atış hızı teknolojisini göreceğiz. Cilde temasını ölçmek için üç sensör tipi ve yeni elektrot sensörleri ile, hem giyilebilirlerin hem de kalp atış hızını ölçmek için daha yüksek bir doğruluk ve daha hızlı bir tepki süresine sahip olması beklenir.

Her iki saat de sürekli kalp atış hızı ve aktivite takibi sunuyor. Bu şekilde, spor yapmadığınız günlerde bile, Vantage M ve Vantage V günlük aktivitelerinizde günlük kalori yakış veriler sunar.

Bir kalp atış hızı sensörü ile birlikte, her iki cihaz da koşularınızı, bisiklet sürmenizi, yürüyüşlerinizi ve daha fazlasını izlemek için dahili GPS içerir. Ancak, bu gibi özellikler çoğu giyilebilir ürüne yönelme eğilimindedir, Vantage M ve Vantage V’nin sırasıyla 30 saat ve 40 saat pil ömrü sundukları söylenir.

Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu  Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu

Her ikisi de Polar’ın Akıllı Koçluk özelliğine enjekte edilen yeni bir yetenek olan Eğitim Yükü Pro’yu içeriyor. Bu da kullanıcıların haftalık hedefleri planlamalarına ve fitness seviyelerini ölçmelerine olanak tanıyor. Yeni mod monitörü antrenmanı her seanstan sadece yüklenmekle kalmaz, aynı zamanda sporcuların antrenman yapma,  veya doğru miktarda antrenman yapmalarına yardımcı olur.

Ayrıca, Eğitim Yükü Pro, kardiyovasküler sisteme ne kadar stres uygulandığını ölçen Kardiyo Yükü içerir. Bir güç sensörü ile birlikte kullanıldığında, bir egzersiz seansında kaslarınızın ne kadar stres altında olduğunu size bildirmek için Kas Yükünü izler.

Antrenman yeteneklerinize eklemek için, hem spor kıyafetler hem de Koç için Polar Flow içerir. Bu, antrenörlere bir sporcunun akış hesabı ve Vantage M veya Vantage V ile antrenman planlarını senkronize etme kabiliyeti kazandırır. Sporcular daha sonra günlük antrenman için giyilebilirlerine başvurabilir ve gerekirse antrenörler antrenman yapabilirler.

Ancak Akıllı Koçluk orada bitmiyor. Giyilebilir cihazlar aynı zamanda koşu için iki özellik sunar – Koşu Endeksi performansınızı gösterir ve Polar’in ücretsiz, kişiselleştirilmiş eğitim programı olan Koşu Programı, maratonlar gibi etkinlikler için sizi eğitmenize yardımcı olur. Polar Sleep Plus ile, uykunuzun kalitesini ve nasıl geliştirilebileceğini öğrenebilirsiniz.

Her iki saat de sporcuların kişisel performanslarını geliştirmek için 130’dan fazla sporu özelleştirme yeteneğini de içeriyor. Swim Metrics ile, sporcular açık veya kapalı yüzme havuzları sırasında mesafe ve strok oranı gibi metrikleri de izleyebilirler.

Ama bu iki saati birbirinden farklı kılan nedir? Vantage M, bir dizi fitness özelliği (ve daha ucuz bir fiyat etiketi) ile  gelirken, Vantage V, kendilerine özgü sporcuları düşünenler için biraz daha ağırdır.

Vantage Spor Saatleri Satışa Sunuldu  Polar Vantage V

 

Yeni başlayanlar için, koşu gücünüzü watt cinsinden ölçmek için, mesafeyi, hızı kullanan Koşu Gücü özelliği vardır – doğrudan bileğinizden. Vatlarınızı takip ederek, yarışı güçlü bitirmek için yavaşlamaya ihtiyacınız olup olmadığına karar verebilirsiniz.

Örneğin, 5k için ortalamanızın yaklaşık 40 dakika olduğunu ve Vantage V’nin çalışan gücünüzü 160 watt olarak ölçtüğünü varsayalım. İlk milini 200 vatta çalıştıran 5k’yı çalıştırırsanız, başlangıçta bu gücü çok fazla kullanıyorsunuz ve kendinizi fazlasıyla kullanıyorsunuz. Fakat normal 160 watt’ınızda koşuyorsanız, o zaman iyi bir zamana sahip olursunuz ve bedeninizde fazla gerginlik hissetmezsiniz.

Ayrıca Vantage V’ye özel olarak sporcuların günlük ve uzun vadeli iyileşmelerini ölçen Kurtarma Pro’dur. Antrenman Yükü Pro ile birlikte kullanmak, genel performansı arttırmaya çalışırken aynı zamanda yaralanmalardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır. Her iki giyotin de estetik açıdan benzer olsa da, Vantage V her zaman açık dokunmatik ekrana sahiptir.

 

Bir önceki yazımız olan Akıllı Cihaz Sahibinden Habersiz Otel Bileti Satın Aldı başlıklı makalemizde , ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Lenovo Z5s Sızıntı

Lenovo Z5s Sızıntı

Bu hafta, bir sonraki Lenovo akıllı telefonuna biraz da bir göz attık ve bununla birlikte …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir