Vivo NEX 3 % 99.6 Ekran/Gövde Oranına Sahip Olacak
16 Eylül 2019
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

Çinli üretici sürekli telefonun özelliklerini taklit ediyor. Akıllı telefonun USP’si, çok kavisli kenarlarla donatılmış bir ekran olacak. Geçmiş raporlar, NEX 3’ün yüzde 99,6’lık bir ekran alanı sunacağını iddia etti. Şimdi resmi onay Vivo NEX ürün müdürü Li Xiang’dan geldi. NEX 3’ün% 99,6 oranında bir ekran / gövde oranı sunacağını doğruladı.

Li Xiang’a göre, Vivo NEX 3’ün yüzde 99,6’lık ekran/gövde oranı, endüstri standardı hesaplama yöntemi kullanılarak belirlendi. NEX 3’ün, farklı yöntemlerle bile en yüksek ekran boşluğunu sunacağını ekledi. Xiang, önümüzdeki altı ay içinde başka hiçbir telefonun bu kadar yüksek ekran alanı sunamayacağını belirtti.

Vivo NEX 3 görüntüleri, ekranının sol ve sağ kenarlarının aşırı eğriliğe sahip olduğunu ortaya çıkardı Telefonun yan çerçeveleri, telefonun yeni paylaşılan görüntüsünde görünmez. Telefonun üst ve alt kenarları da oldukça incedir. Böyle muhteşem bir tasarım, NEX 3’ün büyük ekran alanı sunmasını sağlar.

Vivo NEX 3 Özellikleri

Vivo NEX 3 debuting edilecektir Çin’de 4G okunur ve 5G hazır modeller . Akıllı telefon, tam HD + çözünürlük üreten 6.89 inçlik büyük bir AMOLED ekrana sahip. Ekran, ekran içi parmak izi sensörüyle entegre edilmiştir. 2.96GHz Snapdragon 855+ mobil işlemci bulunuyor. Akıllı telefonun Çin’de 8 GB RAM ve 12 GB RAM versiyonlarında piyasaya sürülmesi bekleniyor .

NEX 3, 44W hızlı şarj ile donatılmış 4.500mAh bir bataryaya sahiptir. En son FunTouch OS sürümüyle birleştirilmiş Android 9 Pie OS, cihazda mevcut olacak. Telefonun üst kenarı 16 megapiksellik çift pop-up kamera sistemi barındırıyor ve arka kısmında 64-megapiksel + 13 megapiksel + 13 megapiksel üçlü kameralar bulunuyor. Akıllı telefonun fiyatlandırmasına ilişkin bilgi bulunmamaktadır. Vivo ayrıca Vivo NEX 3 ile birlikte TWS kulaklıklarını da duyuruyor olacak.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.