Vivo’nın Funtouch OS 9.1 Tanıtıyor
18 Eylül 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Vivo’nun görünüşe göre önümüzdeki hafta için yoğun dolu bir programı var. Birincisi ve en önemlisi, 16 Eylül’de Şangay’da amiral gemisi akıllı telefonu NEX 3 5G telefonunun tanıtımını gerçekleştirecek. Sonrasında ( 20 Eylül , kesin olarak) V17 Pro , ilk resmi tanıtımıda yapacak. Çinli bir şirket tarafından yayınlanan bir teaser’a göre, kendi Funtouch OS cildinin yeni bir sürümü, telefonlar arasında yer alan aynı genel zaman diliminde ortaya çıkacak.

Video, 16 Eylül’den bahsediyor; bu, yukarıda belirtilen her iki vivo telefonun, yeni Funtouch OS 9.1 ile birlikte piyasaya sürülme olasılığı yüksek olduğu anlamına geliyor. Klibin kendisi, burada ve orada renk sıçraması olan, çoğunlukla tonlanmış monokrom grafikler sunar – muhtemelen Android ROM’un genel görünümünü ve hissini verir.

Görüntüdeki metin kabaca “aşırı değil” e çevrilir ve bunun netleşmesi aşağıdaki gibi görünür: “aşırı süslü ve asla basit değil” veya alternatif olarak – – çizgileri boyunca bir şey – “Ancak, dekorasyon derecesi asla basit ve kaba değildir “. Buna dayanarak, vivo’nun sofistike bir görünüm için gittiğini varsayabiliriz.

Funtouch OS numaralandırma tarihçesinin yanı sıra, Android 10 ile bağlantılı olarak Funtouch OS 10’un birkaç dağınık sözünden de söz konusu olduğunda, bu 9.1 sürümünün mevcut Funtouch OS 9 üzerinde oldukça küçük bir güncelleme olmasını bekliyoruz. ilk kez bu yılın Mart ayında açıklandığında büyük değişiklikler yapıldı . 72 yeni özellik, farklı detayların 55 optimizasyonu, 263 kullanıcı arayüzü iyileştirmesi, daha basit ve daha güzel bir arayüz ve daha akıllı ve daha kullanıcı dostu bir kullanıcı deneyimi. Funtouch OS 9.0 için tüm satış noktaları ve önceki Funtouch OS 4.5 sürümündeki sayılardaki büyük sıçrama için yeterli bir argüman.

Ancak, burada dürüst olmak zorundayız, Funtouch OS 9.1 gerçekten devrimsel değilse, NEX 3 ve iddia edilen şaşırtıcı tüm ekran tasarımı ve üst segment donanıma sahip pek de yanlış olmaz. Gelecek hafta tam olarak neler olacağını göreceğiz.