2 sene önce
2 sene önce

WeChat Güvenlik Riskleri Gerekçesiyle Video Yüz Uygulaması Zao’yu Kısıtlıyor

Zao, bu haftasonu gerçekçi yüz tanıma videoları için viral hale geldi , ancak kullanıcı politikası hakkındaki tartışmalardan sonra, WeChat mesajlaşma platformundaki uygulamaya erişimi kısıtladı .

Kullanıcılar hala WeChat’e yükleyebilir Zao ile oluşturdukları videolar, ancak uygulamayı indirmeye veya başka bir WeChat kullanıcısına davet bağlantısı göndermeye çalışırlarsa, “bu web sayfasının defalarca bildirildiği ve güvenlik riskleri içerdiğini belirten bir mesaj ile karşılacaktır. Güvenli bir çevrimiçi ortam sağlamak için bu sayfaya erişim engellendi. ”

Çin’in en popüler buluşma uygulamalarından biri olan Momo’nun bir birimi tarafından geliştirilen Zao, ünlü filmlerin sahnelerinin yüzlerini popüler filmlerden, şovlardan ve müzik videolarından alan, kullanıcı tarafından yüklenen bir özçekim ile değiştiren videolar yaratıyor.

Şu anda yalnızca Çin’de bulunan uygulama, kullanıcıların videolarını WeChat ve Çin’deki diğer sosyal medya platformları üzerinden paylaştığı için yayıldı. Ancak, Zao’nun kullanım şartlarında bir fıkra (şimdi silinmiş) ile birlikte “tamamen ücretsiz, geri dönüşü olmayan, kalıcı, aktarılabilir olanın yanı sıra, üzerine yüklenen veya yaratılan içeriğe telif hakkı, deepfake teknolojisinin olası kötüye kullanımı hakkındaki endişeler, ve yeniden lisanslanabilir haklar, ”tartışmasına neden oldu.

Hızlı bir şekilde viral hale gelip kullanımı çok kolay (Zao’nun videoları tek bir özçekimden oluşturulabilir, ancak kullanıcıların daha iyi sonuçlar elde etmek için birkaç açıdan fotoğraf yüklemesini önerir), uygulama aynı zamanda derinlemesine teknolojiye ve bunun nasıl yapılabileceğine daha fazla odaklandığına belirtiliyor.

App Annie’ye göre Zao geçen hafta serbest bırakıldı ve hızlı bir şekilde Çin’deki en iyi ücretsiz iOS uygulaması oldu . 1 Eylül’de Zao’s Weibo hesabına gönderilen bir açıklamada “ Gizlilik konusundaki herkesin endişelerini tamamen anlıyoruz. Sorunun farkındayız ve sorunları nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz, biraz zamana ihtiyacımız var. ”Artık şartlar ve koşullar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin yalnızca uygulamayı geliştirmek için şirket tarafından kullanılacağını ve tüm silinen içeriğin sunucularından kaldırılacağının garantisini veriyoruz.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.

Paylaşın

Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap