WeChat Güvenlik Riskleri Gerekçesiyle Video Yüz Uygulaması Zao’yu Kısıtlıyor
5 Eylül 2019
Baran
Paylaş

Zao, bu haftasonu gerçekçi yüz tanıma videoları için viral hale geldi , ancak kullanıcı politikası hakkındaki tartışmalardan sonra, WeChat mesajlaşma platformundaki uygulamaya erişimi kısıtladı .

Kullanıcılar hala WeChat’e yükleyebilir Zao ile oluşturdukları videolar, ancak uygulamayı indirmeye veya başka bir WeChat kullanıcısına davet bağlantısı göndermeye çalışırlarsa, “bu web sayfasının defalarca bildirildiği ve güvenlik riskleri içerdiğini belirten bir mesaj ile karşılacaktır. Güvenli bir çevrimiçi ortam sağlamak için bu sayfaya erişim engellendi. ”

Çin’in en popüler buluşma uygulamalarından biri olan Momo’nun bir birimi tarafından geliştirilen Zao, ünlü filmlerin sahnelerinin yüzlerini popüler filmlerden, şovlardan ve müzik videolarından alan, kullanıcı tarafından yüklenen bir özçekim ile değiştiren videolar yaratıyor.

Şu anda yalnızca Çin’de bulunan uygulama, kullanıcıların videolarını WeChat ve Çin’deki diğer sosyal medya platformları üzerinden paylaştığı için yayıldı. Ancak, Zao’nun kullanım şartlarında bir fıkra (şimdi silinmiş) ile birlikte “tamamen ücretsiz, geri dönüşü olmayan, kalıcı, aktarılabilir olanın yanı sıra, üzerine yüklenen veya yaratılan içeriğe telif hakkı, deepfake teknolojisinin olası kötüye kullanımı hakkındaki endişeler, ve yeniden lisanslanabilir haklar, ”tartışmasına neden oldu.

Hızlı bir şekilde viral hale gelip kullanımı çok kolay (Zao’nun videoları tek bir özçekimden oluşturulabilir, ancak kullanıcıların daha iyi sonuçlar elde etmek için birkaç açıdan fotoğraf yüklemesini önerir), uygulama aynı zamanda derinlemesine teknolojiye ve bunun nasıl yapılabileceğine daha fazla odaklandığına belirtiliyor.

App Annie’ye göre Zao geçen hafta serbest bırakıldı ve hızlı bir şekilde Çin’deki en iyi ücretsiz iOS uygulaması oldu . 1 Eylül’de Zao’s Weibo hesabına gönderilen bir açıklamada “ Gizlilik konusundaki herkesin endişelerini tamamen anlıyoruz. Sorunun farkındayız ve sorunları nasıl çözeceğimizi düşünüyoruz, biraz zamana ihtiyacımız var. ”Artık şartlar ve koşullar, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin yalnızca uygulamayı geliştirmek için şirket tarafından kullanılacağını ve tüm silinen içeriğin sunucularından kaldırılacağının garantisini veriyoruz.

Avatar

Aşırı derece de teknoloji takipçisi, mobil işletim sistemleri üzerine çalışmalar yapmktayım.