WhatsApp, Windows Phone ve iOS 8 Desteğine Son Veriyor
1 Ekim 2019
Mücahit
Paylaş

WhatsApp’in yakın gelecekte bazı ilginç yeni özelliklerle gelmesi bekleniyor ve Facebook’un sunduğu hizmetler yıllar içinde çok gelişti. Ancak birkaç ay içinde ünlü uygulamaya ilişkin bazı kötü haberler de geliyor. WhatsApp’ı, Windows Phone İşletim Sistemi kullanan hiçbir akıllı telefonda, ne de iOS 8’li cihazlarda kullanamazsınız.

Hepimiz Windows Phone’un tonlarca uygulama tarafından engellendiğini biliyoruz, ancak WhatsApp’tan iOS 8 için destek eksikliği çoğu insan için şok edici.

Korku gelecek yılın başında başlayacak. 2020’nin ilk günü bile, tüm Windows Phone kullanıcılarını, cihazlarında WhatsApp’ı çalıştırma imkansızlığında yakalayacak. İOS 8 uyumluluğu 1 Şubat’ta tamamen kaldırılacak, ancak uygulamayı yeniden yüklemezseniz Facebook’a ait servisi o tarihe kadar kullanabileceksiniz. Ancak, uygulama doğru çalışmazsa yeniden yükleme çok gerekli bir işlem olduğu için buna güvenmemeniz gerekir.

Android sürüm 2.3.7 ve daha eski sürümler, 1 Şubat’tan itibaren WhatsApp tarafından da desteklenmeyecektir, ancak bu makul bir karardır ve kimseyi şaşırtmamaları gerekir.

WhatsApp’ın iOS 8 ve Windows Phone’u desteklemekten vazgeçmesinin üzücü haberi Tweet kullanıcısı WABetaInfo tarafından sağlandı. Ünlü mesajlaşma şirketi, kullanıcıların zevk alacağı uygulama için bazı ilginç yeni özellikler açıkladığından, bu durum çoğu insan için şaşırtıcı bir karardır: durumları doğrudan Facebook Hikayesi ile paylaşma yeteneği veya karşılıklı statüyü gizleme hakkındaki güncelleme. Ancak bir işletim sisteminin eski sürümlerini desteklememenin çok olağan bir şey olduğunu ve günümüzde neredeyse herkesin daha iyi bir cihaz alabileceğini unutmayalım.