WhatsApp Yeni Bir Özellik Üzerinde Çalışıyor
6 Ekim 2019
Mücahit TAŞTAN
Paylaş

WhatsApp kısa süre önce Google Play Beta Programı aracılığıyla yeni bir güncelleme sundu.

Kaybolan mesajlar özelliğidir henüz mevcut WhatsApp, herkes için piyasaya sürülmeden önce, sizin için en iyi hatasız deneyimi sağlamak amacıyla bu güncellemedeki özellik üzerinde çalışıyor. Bu nedenle, WhatsApp beta sürümünüzü güncellediyseniz ve geliştirilme aşamasında olduğu sizin için görünmüyorsa sorun yoktur. Özelliğin ne zaman herkes için yayınlanacağına dair hiçbir detayımız yok. Bu nedenle, sizi bu yüzden sabırlı olmaya davet ediyoruz.

WhatsApp nihayet yeni özellikler üzerinde çalışmakta ve sonraki güncellemelerde sunulacak. Bugün yeni Kaybolan Mesajlar özelliğini sunmaktan mutluluk duyuyoruz !
Adından da anlaşılacağı gibi, “kaybedilmeye” uygun herhangi bir mesaj sohbetten otomatik olarak silinecek !
Bir mesaj “ortadan kaybolmaya” nasıl uygundur? Şu anda, sohbet “kayboldu” olarak işaretlendiğinde, tüm mesajlar belirli bir aralıktan sonra otomatik olarak kaldırılacaktır.

Kullanıcı sohbeti “Kayıp” olarak işaretleyerek, “Bilgilerin Kaybolması” seçeneğini etkinleştirerek, Grup Bilgisinde (özellik herkes için uygun olduğunda) işaretleyebilir.

Bu seçeneği etkinleştirdikten sonra, herhangi bir mesaj otomatik olarak silinecek ve sohbette silinmiş mesajlarla ilgili hiç bir parça bulunmayacak.

Bu özellik, alfa aşamasında bir gelişmedir: bu, WhatsApp’ın üzerinde daha yeni çalışmaya başladığı ve bu özelliğin herkes için ne zaman müsait olacağını bilmek için hiçbir ETA’nın bulunmadığı anlamına gelir. 

WhatsApp’ın sizin için mükemmel bir şekilde çalışmasını sağlamak için özellik üzerinde aktif olarak çalıştığından emin olun.
Bu ekran görüntülerinde görebileceğiniz gibi, özellik Grup Bilgisi’nde görünecektir.

Bu özelliğin hayatımıza girmesiyle birlikte özellikle de mesaj kalabalığından sıkılanlar, bir sohbet veya gruplardaki tüm mesajları ufak bir ayar ile otomatik olarak silebilecekler. 

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.