Whatsapp’a Yakında Gelmesi Beklenen Özellikler
16 Eylül 2019
Mücahit
Paylaş

Whatsapp, her zaman uygulamaya yeni özellikler getirmekte ve son zamanlarda uygulamaya gelen birkaç güncellemeyi daha ortaya çıkarmıştır.

Whatsapp, popüler sosyal ağ platformunda dolaşan söylentilerin sayısını azaltma girişimi olan Whatsapp’ın sıkça öne sürülen özelliğini zaten tanıtmıştı. 

Ayrıca, uygulamaya artan güvenlik özelliğinin bir parçası olarak erişmek için parmak izi sensörünü tanıttı.

Ve WhatsApp artık uygulama için bazı özellikler ile geri döndü. Whatsapp’ın tanıtmayı planladığı en ilginç özelliklere bakalım

WhatsApp Çoklu Platform Desteği

Geçtiğimiz aylarda WABetainfo bu özellik hakkında çalıştığını ortayaçıkarmıştı. Whatsapp, sohbet platformunu aynı anda birden fazla platformda tanıtmayı planlıyor. Ancak bu özellik beraberinde WhatsApp’ın uçtan uca şifreleme yönteminin de yenilenmesini gerektirecek. Whatsapp bu özelliği ortaya çıkardığında, aynı anda birkaç platformda tek bir Whatsapp hesabını kullanabileceğiz. Ayrıca, Whatsapp’ı kullandığımız önceki cihazdan çıkış yapamayacağız. 

İOS için WhatsApp’ın Bildirimlerde Sesli Mesajları Dinleyebilme

Ayrıca, aslına bakarsak bu özellik gelmek üzere. Bu özellik iOS kullanıcıları içindir. Kullanıcıların doğrudan bildirim panelinde sesli bir mesaj dinlemelerine izin verecek ve dinlemek için sohbeti açmaya gerek kalmayacak. 

Bumerang Videoları

Whatsapp, Instagram’ın kine çok benzeyen bir bumerang video özelliği sunuyor. Video Türü panelinde GIF formatına dönüştür seçeneğiyle birlikte kullanılabilir. Raporlara göre, Whatsapp bu özellik üzerinde son birkaç haftadır herhangi bir hata almamak ve iyice entegre etmek için çalışıyor. 

Karanlık Modu

Uzun süredir Whatsapp’ın Karanlık Modu’nu bekliyoruz ve yakında burada olacak. Karanlık mod, gözlerimizi akıllı telefonlarımızdan çıkan sert ışıklardan koruyacak. Whatsapp için harcadığımız çok fazla zaman göz önüne alındığında, karanlık mod kesinlikle çok yardımcı olacağını düşünüyoruz.

WhatsApp Google Asistan Yardımı

Whatsapp, kullanıcıların Google asistanı yardımı ile Whatsapp’ı aramalarını sağlayacak bir özellik üzerinde çalışmayı planlıyor. Hem asistan hem de sesli aramalar Google asistanı yardımı ile yapılabilir. Google Play Store’dan Whatsapp ve Google yardımcısını güncellemeniz gerekecek.  Görünüşe göre Whatsapp bu özellikler ile kullanıcılarını çok memnun edecek merakla resmi olarak yayınlanmasını bekliyor.