Ana Sayfa / Mobil Cihazlar / Xiaomi, 2018 için 100 milyon Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor
Xiaomi, 2018 için 100 milyon Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor

Xiaomi, 2018 için 100 milyon Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor

 2018 yılında . Bu satış hedefini kolayca aşabileceğimizi göreceksiniz. Rekor satış için emin adımlarla ilerlediğimizi göreceksiniz.

Çinli firmanın uluslararası ticaretinden sorumlu yönetici olan Wang Xiang, Twitter’da 2018 100 milyonluk satış hedefini Ekim ayı sonuna kadar başarmayı beklediğini söyledi. Bu, geçen yılki 90 milyon satış rekorumuzu yenecek ve Xiaomi’ye rakamı iki kat artırmaya devam edecek. Dünya çapında telefon satışlarının  sektördeki mücadelede birçoğu ile düştüğü göz önüne alındığında , bu hiç de kolay değil.

Xiaomi, 2018 için 100 milyon Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor

Wang satışlar hakkında daha fazla bilgi vermedi, ancak şirketin işlerinin çoğunun Çin pazarında olduğunu biliyoruz. Xiaomi’nin en son kazanç raporu (ilk halka açık bir şirket olarak), gelirinin sadece yüzde 36’sının kendi pazarının dışına çıktığını, ancak bu rakamın giderek artmakta olduğunu ortaya koydu. IPO prospektüsüne göre , Çin, 2016’da% 87 ve 2016’da% 94 olan Xiaomi’nin gelirinin yüzde 72’sini temsil etti.

Bu gelişmeye dayanarak Xiaomi, denizaşırı ülkelerden gelen IPO’yu genişletmeye odaklanıyor – bunun , Hong Kong’daki  uluslararası büyümeye yönelik listesinden aldığı 4.7 milyar dolarlık yüzde 30’luk kısmını bir kenara bırakacağını söyledi .

Bugüne kadar, Hindistan en başarılı pazarı olmuştur , sürekli olarak en iyi / en yakın satıcı olarak sıralanmıştır – ancak Çin telefon üreticisi Güneydoğu Asya’da bir mevcudiyete sahiptir ve Orta Doğu, Orta ve Güney gibi küresel pazarlara girmiştir. Amerika ve son zamanlarda – Avrupa.

Asıl hedefinin önüne geçmesine rağmen, Xiaomi yatırımcıları kazanmak için mücadele etti.

IPO’nun 54 milyar dolarlık değeri, rapor edilen 100 milyar dolarlık hedefinin çok altındaydı ve şirketin hisseleri geçen ay için ilk fiyatlarının altında işlem görüyor. Xiaomi gelecek ayki gelirleri bildirecek şekilde ayarlandı, bu yüzden 100 milyon satış ve genel ilerleme hakkında daha fazla ayrıntı elde etmeliyiz.

Xiaomi, 2018 için 100 milyon Akıllı Telefon Satmayı Hedefliyor

Xiaomi’nin hisseleri 21 Eylül’den bu yana halka arz fiyatının altında işlem görüyor

Şirketin on yıldaki hızlı yükselişinin bir işareti, düzenli olarak övünen çılgın büyüme sayılarıydı, ancak CEO Lei Jun’un çok hızlı büyüdüğünü itiraf ettikten sonra , hedefleri hakkında açıkça konuşmayı bıraktı.

Bir kamu şirketi olarak, elbette, sayılarla gizlenecek bir yer yok. Ancak Wang’ın halka açık bir şekilde konuşması, Xiaomi’nin piyasada aynı şekilde hissetmese de, havalı bir geri dönüş yaptığını gösteriyor.

Bir önceki yazımız olan Yeni iPad Pro Merak Yaratıyor başlıklı makalemizde , ipad ve tablet hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Konu

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Galaxy F Katlanabilir Telefonu Ayrıntıları

Bugün Samsung Galaxy F modeline biraz daha yakından bakıyoruz. Samsung’un Katlanabilir Telefonu olarak adlandırdığı cihazı …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir