Xiaomi de Dikey Katlanabilir Telefon Modasına Uyacak Gibi Görünüyor
25 Kasım 2019
Emrah GENÇ
Paylaş

Motorola Razr kapaklı telefon geri döndü ve her tasarım için çok modern bir dokunuş ekler. Bugünün erken saatlerinde başlatılan telefon, dikey olarak katlanan ve böylece eski tasarımını korumasına izin veren esnek bir ekrana sahip. Yeni Razr, dikey katlanabilir tasarıma sahip ilk katlanabilir telefon olsa da, bu unvanı uzun süre tutamayabilir.

Samsung, geçtiğimiz ay dikey olarak katlanan tasarıma sahip bir telefon sattı . Başlangıçta Samsung W20 5G telefon için bir iltifat olduğu düşünülüyordu, öyle olmadığı ortaya çıktı. Bu dikey katlanabilir tasarımın resmi adı hakkında hala hiçbir bilgi yok, ancak en azından Samsung’un bir üzerinde çalıştığını biliyoruz . Ancak Samsung, dikey olarak katlanabilen bir telefon için planları olan tek büyük isim üreticisi değil.

Xiaomi , dikey olarak katlanan bir telefon için patent aldı. Patent, geçen ay alınmadan ve yayınlanmadan önce Ağustos 2018’de geri gönderildi. Cihazın çizimleri, telefonun katlandığında üst kısmında küçük bir ekran olduğunu gösterir. Bu ekran muhtemelen zaman, arayan kimliği ve bildirimler gibi bilgileri gösterecektir.

Telefonun alt yarısında dikey olarak yerleştirilmiş çift arka kameralar bulunur. Bu, kameraları telefonu tutarken parmaklarınızın doğal olarak dinleneceği yeri görerek koymak için yanlış bir yer gibi görünüyor. Ancak, yatay olarak tutulduğunda merceği kapatmadan fotoğraf çekebilmelisiniz.

Açıldığında, ana ekran ortaya çıkar ve normal bir candybar telefonu gibi görünüyor. Yanlarda üst kısım için tasarruf sağlayan bir çerçeve yoktur ve çift kamera, kulaklık ve bir sensör gibi göründüğü evdir.

Bu sadece bir patent ve yakında Xiaomi’den dikey olarak katlanan bir cihaz alacağımızın bir onayı değil. Bu yılın başlarında, Çinli üretici çift ​​katlanan bir telefonun çalışma prototipini gösterdi ancak henüz piyasaya sürülmedi.

Avatar

Teknolojiyle oldukça iç içe ve en yeni haberleri sizler için yazmaktayım.