11 ay önce
11 ay önce

Xiaomi Ekrana Gömülü Kamera Patent Başvurusu

Çinli şirket Xiaomi, çalışmak için bir çentik veya delgeç deliğine ihtiyaç duymayan bir ekrana gömülü kamera için konsept kanıtı sağlayan ilk şirketlerden biriydi. Ancak, teknoloji henüz orada değildi ve bu yılın başlarında şirket, ekrana gömülü kameraların tüketici akıllı telefonlarına ulaşmadan önce üstesinden gelmesi gereken birkaç engel olduğunu açıkladı.

Xiaomi‘nin Başkan Yardımcısı Lu Weibing, özellikle, ekranların altındaki kameranın önünde olacak olan yoğun ekranların sahip olduğu yoğun piksellerin çok fazla ışığı engellediğini söyledi. Sonuçta, Çin mikroblog sitesi Weibo‘ya tüm endüstrinin bir çözüm bulmak için çok çalıştığını yazdı, ancak biraz zaman alabilir.

Ancak daha erken değil, 24 Nisan 2020’de onaylanan Xiaomi patentlerine dayanan LetsGoDigital tarafından , şirketin gelecekteki ekran altı selfie kameralı akıllı telefon için planlanan iki tasarımı açıkça gösteren renderlar aldık. İki tasarım arasındaki tek fark – “görünmez” ön kameranın yerleştirilmesi.

Selfie kamera, normal bir ekran pikseli dizisi kapsamındaki içeriği tüketirken, bir selfie alma zamanı geldiğinde kapanacak ve aşağıdaki kameranın iş yapmasına izin verecek şekilde kullanıcı tarafından tamamen görünmez olmalıdır.

Telefonun kendisi, patentin Xiaomi tarafından Nisan 2019’da sunulduğu zaman için oldukça standart görünüyor. Düzgün, temiz bir görünüme, yuvarlak kenarlara ve minimal çene, başka bir yerde çerçeve yok. Tasarımı, geçen yılın En İyi Android telefonları Xiaomi Mi 9‘u hatırlatıyor .

Kesinlikle geleceğe çentikler, pop-up kameralar, delme delikleri ve daha büyük, kesintisiz akıllı telefon ekranları arayışı içinde denenmiş her şey olmadan yaklaşıyoruz. 

Ve Xiaomi‘nin iyi fiyatlı orta grupların ve amiral gemilerinin tutarlı bir üreticisi olmasıyla, daha lüks markalar bu yeni teknoloji için yüksek fiyatlar talep etse bile, Çinli devin uygun fiyatta olması bekleniyor.

Avatar

Genel yayın yönetmenliğini ve koordinasyonu yapmaktayım.

Paylaşın
Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.
Mobil Cihazlar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  8.148

  Nokia 8.3 5G Yakında Piyasaya Sürülecek

  7.321

  Samsung Galaxy S20 Tactical Edition Duyuruldu

  6.417

  Nokia Markası 4 Yıl Önce Akıllı Telefon Pazarına Döndüğünü Açıkladı

  5.534

  Vivo Transformers Temalı iQOO 3 5G Satışa Sunacak

Giyilebilir Teknoloji
  9.641

  Powerbeats Pro Dört Yeni Rengi Yakında Geliyor

  6.163

  Xiaomi Mi AirDots 2 SE’yi Tanıttı

  4.357

  Realme Watch Özellikleri Açıklandı

  3.680

  HTC U Ear Kablosuz Kulaklığı Ortaya Çıktı

  2.308

  Amazfit Ares 19 Mayıs’ta Geliyor

Uygulamalar
  8.874

  Apple iOS 13.5 ve iPadOS 13.5 Güncellemelerini Yayınladı

  6.310

  Apple’ın Yeni Uygulaması Gobi

  4.415

  Instagram Telif Hakkı İhlalini Önleyecek

  4.115

  Google Mesajlar Önerilen Çıkartmalar Hazırlıyor

  4.090

  Mirage Uygulaması Fotoğraflardaki Düzenlemeleri Tespit Ediyor

2020 Copyright MobilKaynak İnternet Hizmetleri Tüm hakları saklıdır. Sitemap